tv3.lv

Pavļuts: Brīvprātīgu iedzīvotāju pašpieteikšanos vakcinācijai sāktu, tiklīdz to ļautu tehniskās iespējas

Plaša mēroga, brīvprātīgu iedzīvotāju pašpieteikšanos vakcinācijai pret Covid-19 vajadzētu sākt, tiklīdz to ļaus tehniskās iespējas, žurnālistiem pavēstīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

2021. gada 12. janvārī 18:43

Janvāri pieejamais vakcīnu daudzums būs pietiekams tikai pusei mediķu vakcinēšanai, tāpēc, šim procesam uzņemot jaudu, ministra ieskatā ir svarīgi iedzīvotājiem dot iespēju pieteikties, kas savukārt ļautu rindas kārtībā plānot liela mēroga vakcināciju. Vienlaikus šeit būtu jāņem vērā iepriekš iezīmētā prioritārā secība, kas paredz iedzīvotāju šķirošanu pēc prognozētās Covid-19 gaitas smaguma, uzsvēra ministrs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par šo nodomu Pavļuts šodien arī konceptuāli informējis valdības locekļus, un līdz šim, vakar pārrunājot to arī ar Valsts prezidentu Egilu Levitu un koalīcijas partneriem, šī iecere ir tikusi atbalstīta.

“Lai nāktu uz valdību un šo jau noformulētu kā lēmumu, mums ir nepieciešams apzināt tehniskās iespējas un mums ir nepieciešams noformulēt to kā attiecīgu juridisku dokumentu, kas ir diezgan rūpīgi jāapraksta,” sacīja ministrs.

Viņš arī piebilda, ka pašreizējā situācijā, bez vērienīga atbalsta, ģimenes ārsti nevarētu nodrošināt pusi vakcinēšanas pret Covid-19 jaudas, kā tas iepriekš bija paredzēts iepriekšējās veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) pārraudzībā tapušajā Latvijas vakcinācijas stratēģijā, kurā bija plānots, ka ģimenes ārsti varētu vakcinēt ievērojamu daļu Latvijas iedzīvotāju.

Ministrs vēstīja, ka šajā sakarā piektdien ticies ar ģimenes ārstiem un paudis sapratni, ka šobrīd – bez papildu resursiem, bez vērienīga atbalsta, bez komunikācijas materiāla un papildu cilvēkresursiem – “nevarētu cerēt, ka ģimenes ārstu prakses nodrošinās pusi no vakcinēšanas apjomiem, kā sākotnēji plānā bija paredzēts”.

Līdz ar to ministrs atklāja, ka visu iespēju izvērtēšanai, būs nepieciešams papildu laiks šo plānu uzlabot. “To es arī esmu lūdzis valdībai, konceptuāli iezīmējot, ka [plāna pilnveidošanai] būs nepieciešamas papildu divas nedēļas,” sacīja Pavļuts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņš tostarp atgādināja, ka līdz martam ir jāsagatavojas vakcinēt līdz 100 000 iedzīvotāju nedēļā. Lai sasniegtu šādu kapacitāti, esot paredzēts apzināt visas iespējas, tostarp arī privāto ārstniecības iestāžu.

Jau ziņots, ka kopumā janvārī Latvijā būs pieejami 32 000 “BioNTech” un “Pfizer” vakcīnu devu un 3200 “Moderna” vakcīnu devu.

Tāpat vēstīts, ka pirmdien pret Covid-19 Latvijā vakcinētas 1312 personas, tādējādi pirmo reizi pārsniegts 1000 vakcinēto slieksnis dienas laikā, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie dati. Iepriekš lielākais vienā dienā pret Covid-19 vakcinēto skaits bija 9.janvārī, kad tika sapotēts 901 cilvēks.

Kopš vakcinēšanas kampaņas sākuma Latvijā pret Covid-19 sapotētas 8274 personas. Līdz šim kopumā vakcinētas 3779 ārstniecības personas un 4495 ārstniecības iestāžu darbinieki.

Pirmdien vakcinēšanās notika 31 ārstniecības iestādē. Līdz šim kopumā vakcinācija notikusi 33 slimnīcās.

Tāpat ziņots, ka Latvija līdz šim ir saņēmusi 30 255 farmācijas uzņēmuma “Pfizer” un “BioNTech” ražotās vakcīnas “Comirnaty” devas. Tās paredzētas kopumā 15 127 cilvēkiem, jo viena vakcinēšanai nepieciešamas divas devas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm