tv3.lv

Pavļuts aicinās veidot vakcinācijas pret Covid‑19 projekta uzraudzības padomi Ministru prezidenta vadībā

Ņemot vērā, ka vakcinācija pret Covid-19 ir valstiska mēroga un nozīmes projekts, koalīcijas partneri šodien tiks aicināti šonedēļ sākt valdībā veidot uzraudzības padomi Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) vadībā, Latvijas Radio informēja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

2021. gada 11. janvārī 15:20

“Aicināšu koalīcijas partnerus veidot un valdībā pieņemt attiecīgu lēmumu jau šonedēļ – veidot šim projektam uzraudzības padomi Ministru prezidenta vadībā politiskā līmenī,” sacīja veselības ministrs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ministrs skaidroja, ka rosinās veidot projekta vadības biroju un piesaistīt darbā cilvēkus, “kas strādās tikai un vienīgi ar šo projektu – pieredzējušus projekta vadītājus, komunikācijas vadītājus, informāciju tehnoloģiju (IT) vadītājus, kas varētu šo projektu profesionāli novadīt tādā ātrumā, tādā līmenī un ar tik daudziem šobrīd vēl nezināmiem faktoriem, kādi pašlaik ir”.

Tāpat iesaistīties tiks aicināti arī padomdevēji no jomām, kur “ir mums vajadzīgie profesionāļi”, – loģistikā, medicīnā, komunikācijā un IT nozarē.

Pavļuts atkārtoti uzsvēra, ka šis ir valstiska mēroga projekts.

Vaicāts par armijas iesaisti, viņš norādīja, ka ir paudis nostāju, ka ir “jāizmanto visas iespējamās zināšanas, kādas Latvijā ir, šādu sarežģītu projektu īstenošanā”. Šeit noderīgas varētu būt armijas plānošanas prasmes un loģistikas iespējas, par ko šonedēļ Pavļuts plāno runāt ar aizsardzības ministru Arti Pabriku (AP).

Lasi vēl: Kariņš ar Pavļutu apspriedīs iespēju vakcinācijas pret Covid-19 plānā iesaistīt armiju

Kā ziņots, Ministru prezidents 5.janvārī atbrīvoja no amata veselības ministri Ilzi Viņķeli (AP), bet 7.janvārī Saeima veselības ministra amatā ievēlēja deputātu Pavļutu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par Pavļuta iecelšanu ministra amatā nobalsoja 61 deputāts, trīs balsoja pret, savukārt 32 parlamentārieši balsojumā nepiedalījās.

Kariņš pauda pārliecību, ka Pavļuts ir gatavs sākt darbu veselības ministra amatā. Tiekoties ar Pavļutu, Kariņš noskaidrojis, ka topošā ministra prioritātes saskan ar premjera viedokli – valstij jāmeklē iespējas būt proaktīvākai un kā galveno prioritāti izvirzīt skaidru un ātru vakcinācijas procesu. Tāpat ministram labi jākomunicē ar savu ministriju, nozari un skaidri jāpauž, jāaizstāv un jāskaidro viedoklis plašākai sabiedrībai.

Pavļuts norādījis, ka prioritāte veselības ministra darbā būs panākt visas valdības atbalstu un visas sabiedrības līdzdalību vakcinācijas īstenošanā.

Prezidents iepriekš paudis, ka jaunais veselības ministrs ir labi kvalificēts, lai veiktu uzticētos pienākumus. Viņš uzsvēra, ka Pavļuts ir pieredzējis politiķis, strādājis arī valdībā un vadījis parlamenta frakciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm