tv3.lv

Pavisam drīz! Eiropā būtiski tiks palielināta ASV militārā klātbūtne

Eiropā būtiski tiks palielināta ASV militārā klātbūtne. Uzturoties Rīgā, to oficiāli apstiprināja NATO spēku Eiropā komandieris Filips Brīdlovs. Papildu karavīri ieradīsies nākamā gada sākumā, savukārt līdz tam tiek saglabāts jau esošais ASV karavīru skaits pēc rotācijas principa.

2016. gada 31. martā 21:05

Pirmie paziņojumi par militārās klātbūtnes palielināšanu Eiropā, īpaši virzienā uz austrumiem, izskanēja jau pirms diviem gadiem. Tā bija reakcija Krievijas darbībām Ukrainā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Argumentācija nav mainījusies arī šobrīd – taču no īstermiņa risinājumiem esot jāpāriet uz ilgtermiņa. Informācija par būtisku NATO spēku pieaugumu Eiropā parādījās jau vakar. ASV komandcentrs to izplatīja internetā. Šodien NATO spēku Eiropā komandieris to apstiprināja klātienē.

Foto

“Šobrīd Eiropā mūsu rīcībā ir bruņojuma komplekts, kas laiku pa laikam tiek izmantots dažādās mācībās. Paralēli tam dalībvalstīs notiek karavīru rotācija. Reizēm tie ir desantnieki, reizēm kas cits. Nākamā gada pavasarī mēs Eiropā, un, protams, trīs Baltijas valstīs nogādāsim bruņotu brigādi. Tās rīcībā būs pati modernākā tehnika, un speciāli mācīti karavīri, kas ir gatavi iesaistīties cīņās,” pauda Brīdlovs.

Skaitļus Brīdlovs neprecizēja, taču bruņota brigāde nozīmē karavīru skaita pieaugumu par vismaz četriem tūkstošiem. Cik no tiem nonāks Latvijā, arī nav precizēts.

Paužot gandarījumu par nākamgad paredzētajām izmaiņām, Nacionālo bruņoto spēku komandieris sacīja, ka tas nozīmē arī striktu aizsardzības budžeta ievērošanu.

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm