tv3.lv

Pavasaris ir klāt. Ļaudis steidz iegādāties visdažādākos stādus

Kandavā pavasara stādu tirdziņš jau ir kļuvis par tradīciju. Kā parasti, – arī trešdien tas bija plaši apmeklēts. Lauka tomāti “Betalux” tika izpirkti jau no paša rīta. Pirmo ražu tie dod jau uz Līgo svētkiem, tāpēc Latvijā ir īpaši iecienīti. Vēl pēdējā laikā arvien populārāki kļūst dažādi hibrīdi, kas nav prasīgi kopšanā un dod labu ražu.

Dārzniekiem gan raizes sagādā agrais siltums un ilgstošais sausums.

Andra Freimane
stādu audzētāja no Kandavas novada

Mums ir smuka siltumnīca, apkurināma, laistīšana iekšā, tā kā ar stādiem nekādu problēmu nav. Trakāk ir tas, kas aug uz lauka. Jālaista zemenes, avenes. Liels sausums, ja. Laistam nepārtraukti.

Savukārt stādu audzētāja no Tukuma Rūta Vegnere norāda: “Siltumnīcā pa dienu ir ļoti karsti. Rozītes vēdinām. Taisām no abiem galiem gaisa plūsmiņu, lai viņas vēdinātos. Apstākļi jau ir slikti, jo vakaros un naktī ir atkal mazliet par vēsu.”

Dažas rožu šķirnes jau ir uzziedējušas, un pievilināja interesentus ar reibinošu aromātu. Savukārt pie salātu stādiem veidojās rinda. Mūsdienās šķirnes ir ļoti dažādas gan pēc formas, gan pēc krāsas. Audzētāji saka, ka sarkanie salāti esot īpaši labi holesterīna līmeņa pazemināšanai.

Kā novēroja LNT Ziņas, pircēji no tirdziņa devās mājup ar pilnām rokām. Daudzi ari izmantoja iespēju nopirkt cienastu sestdienas Baltā galdauta svētkiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm