tv3.lv

Patversmēs nonāk izbijuši uzņēmēji, pensionāri un ārzemnieki

Daļa Rīgas patversmēs esošo cilvēku tur nonākuši pēc atgriešanās no ieslodzījuma, citi ir auguši bērnu namā, bet daži izlikti no īres dzīvokļa. Patversmēs pajumti meklē arī visu zaudējuši uzņēmēji, nevienam nevajadzīgi pensionāri, kā arī ārzemnieki, noskaidroja LNT raidījums “900 sekundes”.

2014. gada 9. septembrī 11:03

Visbiežāk patversmēs nonākot vīrieši pirmspensijas un pensijas vecumā, atzīst Rīgas patversmes Dienas centra vecākā sociālā darbiniece Iveta Karašniece.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīgas Patversmes sociālā darbiniece kliedē mītu, ka patversmes apmeklē tikai noteikta sociālā slāņa cilvēki no tā dēvētajām “riska grupām”. Patversmēs ir arī cilvēki ar augstāko izglītību un izbijuši uzņēmēji, kurus piemeklējušas veselības problēmas vai kuriem izjukusi ģimenes dzīve u. tml. Daļa patversmes apmeklētāju ir izbijuši jūrnieki, tāpat ir arī ārzemnieki. Tomēr tāpat kā Dienas centrā, arī nakts patversmēs liela daļa apmeklētāju zināmi jau gadiem.

Kāds LNT raidījuma ”900 sekundes” satikts kungs Rīgas pašvaldības Dienas centrā no intervijas atsakās, kā iemeslu minot to, ka viņš nevēlas atcerēties, kāpēc ir nonācis patversmē. Savukārt cits Dienas centrā satikts vīrietis Aleksandrs ir izbijis gāzes vadu speciālists. Viņš stāsta, ka patversmē ir atradis domubiedrus, ar ko izspēlēt šaha partiju, savukārt Dienas centra bibliotēkā viņš lasot grāmatas un jaunāko presi. Viņš centru apmeklē ik dienu jau trešo mēnesi.

Rīgas patversmes Dienas centra apmeklētājs Aleksandrs:

Pabeidzu Rīgas tehnikumu, biju gāzes vadu speciālists. Padomju laikā strādāju “Valsts elektrotehniskā fabrikā” (VEF) un “Rīgas Vagonu rūpnīcā” (RVR). Patlaban mēģinu nokārtot dokumentus, lai saņemtu pensiju. Tā nebūs liela.

Patlaban vidēji dienā Rīgas patversmēs mitinās līdz 400 cilvēku. Tiek prognozēts, ka drīzumā, iestājoties aukstākam laikam, gaidāmas rindas, lai ikgadējie apmeklētāji ziemu varētu pavadīt siltumā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm