tv3.lv

Patriotiskas devīzes partiju nosaukumos – diskutēs, vai tās maz drīkst izmantot!

Vai partiju un dažādu organizāciju nosaukumos drīkst lietot vārdus un devīzes, kas sabiedrībai raisa asociācijas ar valsti un tās simboliem? Uzņēmumu reģistrs ir saņēmis vairākus iebildumus par tādu frāžu lietošanu, kas uzskatāmas par vēsturisku tautas mantojumu.

2016. gada 9. martā 18:23

Uzņēmuma reģistra vadītāja Guna Paidere raidījumā 900 sekundes skaidroja, – likums neliedz kāda nodibinājuma nosaukumā izmantot, piemēram, vārdu Latvija un arī politisko partiju likums neliedz izmantot frāzes partiju nosaukumos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jautājums kļuva aktuāls pēc tam, kad jaundibināma politiskā partija par savu nosaukumu izvēlējās frāzi “Gods kalpot Latvijai”. Pret to iebilst Nacionālie bruņotie spēki, atgādinot, ka šī frāze ir devīze, kas uzskatāma par vēsturisku tautas mantojumu un ir arī atrunāta NBS iekšējos noteikumos.

Tagad Uzņēmumu reģistrs skaidros, vai ir vēl kādas citas frāzes, kuras ir valstiski svarīgas un kuras valsts vēlas aizsargāt. Pēc tam tiks lemts, vai to iespējams veikt pastāvošo normatīvu ietvaros vai tomēr nepieciešamas likuma izmaiņas.

Latvijā dibināta jauna partija – Gods kalpot Latvijai, kas sola uzņemt tikai kristīgus bēgļus

Latvijā dibināta jauna partija – Gods kalpot Latvijai, par kuras priekšsēdētāju ievēlēts Andrejs Požarnovs. Partijas dibināšanas kongress sestdien, 27. februārī, iesākās ar lūgšanām, un viens no jaunā politiskā spēka solījumiem ir Latvijā uzņemt tikai kristīgus bēgļus.

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm