Pat zinot bīstamību, Latvijas iedzīvotāji tik un tā dodas uz riska valstīm

Ārlietu ministrijas īpašajā sarakstā ir 113 pasaules valstis, kurām ir piemēroti dažādi ceļojuma brīdinājumi. To vidū ir arī tūristu iecienītās Turcija un Ēģipte. Vai iedzīvotāji ņem vērā ministrijas brīdinājumus?

2017. gada 5. februārī 17:49

Ceļošanas brīdinājumi, par kurām Ārlietu ministrijas Konsulārais dienests informē Latvijas tūristus, attiecas uz dažādiem aspektiem. Brīdinājumi skar riskus veselībai: piemēram, apmeklējot Latīņameriku, joprojām ir risks saslimt ar Zikas vīrusu. Tāpat brīdinājumi attiecināmi uz dabas kataklizmām – zemestrīcēm un vulkānu izvirdumiem. Tomēr pārsvarā valstis ievietotas sarakstā drošības apsvērumu dēļ.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valts Vītums, Ārlietu ministrijas Konsulārās palīdzības nodaļas padomnieks

Šobrīd mēs vērojam tendenci, ka pasaule kļūst arvien nedrošāka, reģioni, kuri kādreiz pat neienāca prātā, ka ir nedroši, tajā skaitā Eiropa ir piedzīvojusi teroristu uzbrukumus, un mēs brīdinām ceļotājus arī būt uzmanīgiem tādās valstīs kā Francija un Beļģija.

Kā norāda Konsulārā dienesta pārstāvji, pirms 10 gadiem Sīrija bija viens no vispopulārākajiem tūrisma galamērķiem.

Foto

Zinot bīstamību, Latvijas iedzīvotāji tik un tā dodas uz riska valstīm – šobrīd pieprasītāko atpūtas galapunktu sarakstā joprojām ir Turcija un Ēģipte. Ārlietu ministrija saka – plānojot doties uz šīm valstīm, ļoti ieteicams nopietni izvērtēt mērķus.

Valts Vītums, Ārlietu ministrijas Konsulārās palīdzības nodaļas padomnieks

Attiecībā uz Turciju un Ēģipti ĀM iesaka izsvērt nepieciešamību doties un pārdomāt tos riskus, kas pastāv. Turcijā pēdējo laiku ir bijuši vairāki teroristu uzbrukumi, kuru dēļ pastāv riski ceļotājiem, tas pats attiecas arī uz Ēģipti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tikmēr Latvijas tūrisma aģentūras tūrisma braucienus uz šīm valstīm piedāvā, jo interese nav mainījusies gandrīz nemaz.

Marina Ulanova, “Tez Tour” biroja vadītāja

Ir bijis periods jūlija vidū, kad bijis apvērsums, tad pieprasījums krities, bet burtiski pēc divām nedēļām tas atgriezās. Pašlaik Turcija ir viens no pieprasītākajiem virzieniem, otrajā vietā ir Krētas sala, bet trešajā vietā – Ēģipte.

Nataļja Puzireva, tūrisma aģentūras “Alida” valdes locekle

Ir palielināti drošības pasākumi uz ceļiem, ir parādījies vairāk policijas patruļu, tās kontrolē visus ceļus. Tāpat vien neviens tur nevar tikt.

Lai mazinātu risku pazust un palikt bez palīdzības, izveidots Ārlietu ministrijas konsulārais reģistrs, kurā var internetā reģistrēties – tajā lūgts norādīt tūrista personas datus, kā arī gala mērķi, viesnīcu, kur plānots dzīvot un arī kontakta tālruņus. Diemžēl lielākā daļa tūristu šādu iespēju neizmanto, līdz ar to informācijas valstij par izceļojošajiem un iespējams nelaimē nonākušajiem nav.

Kā labu piemēru ministrijā min tūristus, kuri nesen devušies uz Gambiju laikā, kad valstī notika prezidenta varas maiņa un situācija bija bīstama. Laimīgā kārtā, sazinoties ar Latvijas valsts piederīgajiem Gambijā,mūsu valsts diplomātiem izdevās sniegt viņiem nepieciešamu palīdzību un šobrīd viņi jau ir atgriezušies Latvijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm