tv3.lv

Pašvaldību izdotās avīzes apdraud vārda brīvību; reģionālie laikraksti gatavojas tiesāties

Komercmediji piesaka karu pašvaldību izdotajiem laikrakstiem. Avīze Bauskas dzīve nolēmusi sūdzēt tiesā Iecavas novada domi, kas izdod laikrakstu Iecavas Ziņas.

2016. gada 13. martā 18:19

Pašvaldībai tiek pārmesta prettiesiska rīcība, darbojoties mediju un reklāmas biznesā. Laikraksta Bauskas dzīve galvenā redaktore Anita Rozentāle norāda, ka šobrīd daudzas pašvaldības nekaunīgi ar dempinga cenām ielauzušās mediju un reklāmas tirgū, to kropļojot. Ir izplatījusies pašvaldību prakse dibināt savus informatīvos izdevumus, kuri izliekas par neatkarīgiem plašsaziņas līdzekļiem, bet kurus apmaksā pašvaldības.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mēs aprēķinājām Zemgales reģionā vidējo reklāmas laukuma izcenojumu vai līdzjūtību sludinājumu. Viņiem tas ir divarpus līdz trīs reizes lētāk par tirgus sludinājumu, turklāt viņi pārdod šo izdevumu, un viņiem ir abonenti par ļoti zemām cenām,” stāsta redaktore.

Tikmēr Iecavas novada dome uzskata, ka likums ir viņu pusē un bez bažām raugās uz briestošo prāvu. Reģionu laikrakstu pusē ir arī Latvijas Žurnālistu asociācija, kas arī uzsākusi cīņu pret šo negodīgo praksi.

Skaties video!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm