tv3.lv

Pašizolācijai iedzīvotāji var pieteikties 15 viesnīcās

Pašizolācijai iedzīvotāji patlaban var pieteikties 11 Rīgas viesnīcās un četrās viesnīcās ārpus galvaspilsētas, aģentūra LETA noskaidroja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA).

2021. gada 13. janvārī 17:18

Tādējādi patlaban LIAA administrētajā pašizolācijas valsts atbalsta programmā līgumus par pakalpojumu sniegšanu noslēgušas 15 viesnīcas, kuras piedāvā izmitināt personas kopumā 810 numuros.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tostarp viesnīcā “Bellevue Park Hotel Riga” pieejami 100 numuru, bet viesnīcās “Wellton Riverside SPA Hotel” un arī “Rija VEF Hotel” – 90 numuri. Viesnīcā “Rixwell Elefant Hotel” ir pieejams 71 numurs, viesnīcā “Rixwell konventa sēta” pieejami 56 numuri, viesnīcā “Monika Centrum Hotels” pieejami 50 numuri, bet viesnīcā “Rixwell Terrace Design” – 18 numuri.

Tāpat 64 numuri ir pieejami “Mercure Riga Centre 4*”, 10 numuri ir pieejami viesnīcā “Primo Hotel”, bet 26 numuri – “Toss Hotel”.

Pašizolāciju ārpus Rīgas iespējams veikt “Zeit Hotel” viesnīcā Līgatnē, kur pieejami deviņi numuri, viesnīcā “Līzari” Jelgavas novadā pieejams 21 numurs, bet Cēsu viesnīca “Atpūta” var uzņemt piecas personas, kurām nepieciešams atrasties pašizolācijā.

Pašizolācijai ir pieejami arī 190 numuri viesnīcā “AC “Hotel by Marriott Riga” un 10 numuri viesnīcā “Jurmala Park House”, bet šajās vietās, atšķirībā no pārējām viesnīcām, ir pieejami tikai numuri cenu kategorijā virs 40 eiro diennaktī.

Viesnīcās “Primo Hotel”, “Monika Centrum Hotels”, “Wellton Riverside SPA Hotel” un “Toss Hotel” pašizolācijas laika pavadīšanai ir pieejami numuriņi gan cenu kategorijā virs 40 eiro par nakti, gan cenu kategorijā līdz 40 eiro, bet pārējās viesnīcās maksa ir zem 40 eiro par nakti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Cēsu viesnīcā “Atpūta” viena numuriņa izmaksas diennaktī ir tieši 40 eiro.

Kopumā LIAA ir saņēmusi 34 iesniegumus no viesnīcām, kas saņēmušas atzinumus no Veselības inspekcijas.

LIAA arī skaidroja, ka informācija par iedzīvotāju skaitu, kuri izmanto pašizolācijas pakalpojumu, turpmāk tiks apkopota divas reizes nedēļā – otrdienās un piektdienās. Šonedēļ gan tas tika darīts pirmdien, 11.janvārī, kad tobrīd 748 pieejamos viesnīcu numurus bija aizpildījušas 14 personas. Nākamreiz personu skaits tiks apzināts piektdien, 15.janvārī.

Viesnīcas reizi nedēļā, piektdienās apkopo datus par personām, kuras uzturējušās viesnīcā saskaņā ar programmas atbalsta nosacījumiem. Valsts līdzfinansējums viesnīcām tiks izmaksāts tādā apjomā, kā personas ir izmantojušas pakalpojumu. Proti, maksāts tiks par viesnīcā faktiski pavadītajām dienām, nevis noteikto pašizolācijas periodu.

Patlaban tiek apkopoti un pārbaudīti pirmie viesnīcu pieteikumi par sniegtajiem pakalpojumiem, bet maksājumi vēl nav veikti.

Jau vēstīts, ka atbalstu pašizolācijai šajās viesnīcās var saņemt Covid-19 kontaktpersonas, Covid-19 pacienti ar viegliem simptomiem, Covid-19 pacienti pēc ārstēšanās stacionārā, kuriem vēl saglabājušies simptomi, kā arī personas, kuras atgriezušās Latvijā ar repatriācijas reisiem.

Noteikts, ka valsts sedz izdevumus 80% apmērā no izmitināšanas izmaksām, bet ne vairāk kā 35 eiro diennaktī par personu. Cilvēka līdzmaksājums veido 20%. Personām, kuras Latvijā 28.decembrī un 29.decembrī atgriezās ar repatriācijas reisiem, izmitināšanas izmaksas viesnīcā valsts sedza 100% apmērā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Izmitināšanas ilgums viesnīcā ir 14 dienas, bet atsevišķos gadījumos to iespējams pagarināt par vēl 14 dienām. Ēdināšanas pakalpojumi pašizolācijas laikā tiek apmaksāti tikai tiem, kas Latvijā atgriežas ar repatriācijas reisiem.

Lai pieteiktos pakalpojuma saņemšanai, Covid-19 kontaktpersonas vai pacienti var izvēlēties piemērotāko vietu pašizolācijai no LIAA mājaslapā publicētajā sarakstā minētajām tūristu mītnēm. Rezervācija tiks veikta, pamatojoties uz medicīnisko izziņu, kuru izsniegusi ārstniecības persona (ģimenes ārsts), proti, personai būs tūristu mītnei jāuzrāda medicīniskā izziņa – izdruka no e-veselības portāla.

Atbalsta programmu īsteno LIAA sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru, Veselības inspekciju, Ekonomikas ministriju un Ārlietu ministriju. Plānots, ka atbalsts būs pieejams līdz 2021.gada martam. Atbalsta finansēšanai paredzēts novirzīt valsts budžeta finansējumu līdz 2 173 500 eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm