tv3.lv

“Pasažieru vilciens” noslēdzis 1,822 miljonu eiro līgumu par elektrovilcienu ražošanas tehnisko uzraudzību

AS “Pasažieru vilciens” par elektrovilcienu ražošanas tehnisko uzraudzību noslēdzis 1,822 miljonu eiro līgumu ar Nīderlandē reģistrēto “Ricardo Nederland”, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) informācija.

2021. gada 27. novembrī 14:10

Iepirkuma nolikums paredz, ka konkursa uzvarētājam jāvērtē 32 pasūtīto vilcienu ražošanas kvalitātes kontroles noteikumi, jānodrošina ražošanas procesa, materiālu atbilstības un kvalitātes kontrole ražošanas procesa gaitā, jāpārbauda elektrovilcieni rūpnīcā, jāpārbauda to tehniskā dokumentācija, jāvērtē izmēģinājumi un atbilstība.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat iepirkuma uzvarētājam jāveic elektrovilcienu sertifikācija un jāpieņem tos ekspluatācijā atbilstoši piemērojamajiem normatīviem, jāverificē elektroenerģijas patēriņu, kā arī jāveic garantijas perioda darbi atbilstoši tehniskajā specifikācijā noteiktajai kārtībai.

Kā ziņots, aprīlī “Pasažieru vilciena” izsludinātajā atkārtotajā konkursā par elektrovilcienu ražošanas tehnisko uzraudzību bija iesniegti pieci piedāvājumi.

Tostarp piedāvājumu iesniedza Vācijas kompānijas “DB Systemtechnik”, SIA “Ernst & Young Baltic”, “Ricardo Nederland”, SIA “TUV Nord Baltik”, kā arī uzņēmumu apvienība, kurā ietilpst SIA “Grange”, Francijas “Egis Rail” un SIA “Baltijas testēšanas centrs”.

“Pasažieru vilciens” 2019.gada jūlijā parakstīja līgumu ar “Škoda Vagonka” par jaunu elektrovilcienu iegādi. Līgums paredz, ka pirmie vilcieni sāks kursēt 2022.gadā, bet visus vilcienus paredzēts piegādāt līdz 2023.gadam. Projekta kopējās izmaksas paredzētas 257,889 miljonu eiro apmērā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm