Pasaules talka Latvijā: lieli un mazi vienojas koku stādīšanas akcijā

Sestdien, Latvijai pievienojoties akcijai “World Cleanup Day” (WCD), jeb Pasaules talkai, dažādās vietās valstī norisinājās koku sēšanas un stādīšanas akcija “Laimes koki”, informē akcijas rīkotāji.

2019. gada 22. septembrī 14:08

Centrālais Pasaules talkas pasākums Latvijā norisinājās Kristiāna Dāvida pamatskolas teritorijā Madonas novada Barkavas pagastā, cerot, ka katra iesētā sēkla vai iestādītais koks varētu izaugt par nākotnes dižkoku, tādējādi kļūstot par Latvijas ieguldījumu pasaules ekosistēmas līdzsvara atjaunošanā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Spītējot lietainajiem laika apstākļiem, pasākuma ietvaros tika iestādīti gan koki, gan košumkrūmi. Tāpat visi atnākušie kopā ar pamatskolas bērniem ierīkoja dabas taku, kas kalpos par āra aktīvās zonas papildinājumu bērniem, kas ikdienā mācās un dzīvo skolas teritorijā.

“Tieši tas, ka jau sistemātiski vairāk nekā 10 gadu garumā Latvijā organizējam atkritumu vākšanas un labiekārtošanas talkas pavasarī, mums ir ļāvis Pasaules talkas ietvaros iet vienu soli tālāk – stādīt kokus, atjaunojot mūsu planētas plaušas. Manuprāt, pasākuma dalībniekiem Barkavā un arī visur citur Latvijā šī lietainā sestdiena bija iespēja iziet no mājām, un izdarīt labu darbu, tostarp aizdomāties par to, ka ar dabu ir jākomunicē kā ar līdzvērtīgu, nevis ar tādu, kuru izmanto. Tā pieprasa cieņu un mīlestību, kura mums, cilvēkiem, pēdējos gadsimtos gājusi mazumā. Arī piektdien visā pasaulē notiekošie jauniešu organizētie protesti pret klimata pārmaiņām jeb “Fridays for Future” parāda to, ka arī jaunā paaudze apzinās, ka mums nav “Planētas B”, ir jābeidz nodarīt pāri planētai, uz kuras dzīvojam,” stāsta Lielās talkas vadītāja un organizatore Vita Jaunzeme.

Organizatori aicina Lielās talkas mājaslapā talkas.lv atzīmēt vietu, kurā iestādīts vai iesēts koks, uzrakstot novēlējumu nākotnei.

Līdz šim, 2019. gadā, interaktīvajā kartē atzīmēta jau 171 vieta visā Latvijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm