Pasaules hokeja čempionāta medaļas izgatavotas Bauskā

Izrādās, ka mūsu hokeja izlases izcīnītās bronzas medaļas kaltas tepat Latvijā.

Pasaules čempionāta organizatori visu trīs kalumu godalgu izgatavošanu bija uzticējuši vietējam ģimenes uzņēmuma no Bauskas. Tajā tagad saka, mūsu hokejistu panākumiem tie ticējuši jau iepriekš un gaidīja, kad kāda no godalgām atgriezīsies mājās.

No katras pa vienai visu trīs kalumu medaļas uzņēmumam “GEKA” palikušas par piemiņu. Piedāvājums izgatavot godalgas lielākajiem gada hokeja svētkiem tiem bijis negaidīts piedāvājums, taču liels pagodinājums. Īpaši, jo ir ģimenes uzņēmums no Bauskas, vietas, kur hokeja fanošanu ceļ augstā godā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

SIA “GEKA” valdes loceklis Edgars Bulle norāda: “Vēl labs bija tas, ka ienesa garderobē Bauskas aliņu. Bauskas aliņš, Bauskā izgatavotas medaļas. Super, Bauska rullē apmēram.”

Kopumā 170 medaļas uzņēmums izgatavoja nepilna mēneša laikā.

“Tā sver 350 gramu, ir smaga un bieza. Ir daudz metāla, daudz kalšana un daudz arī pulēšana. Tur nav dārgmetālu iekšā, kas mums ir pēdējās dienas jautājumi, kas tad tur bija ar zeltu, cik tur sudraba. Tas ir parasts metāls, kas ir īpaši apstrādāts,” saka Bulle.

Savukārt SIA “GEKA” valdes locekle Kristīne Reimane norāda: “Mēs te vakar intereses pēc paskatījāmies, cik maksā grams zelta. Tie ir 60 eiro. Un tad rēķinam, uz šo zelta medaļu tie būtu gandrīz 20 000 eiro, tā kā es domāju, saprotam, tas nav tīrs zelts un nav arī apzeltīts.”

Godalgu forma izkalta mehāniski, taču tālāk apstrāde, sākot no pārklājuma uzklāšanas līdz lentīšu šūšanai, bijis roku darbs. Te katrs, kurš pie medaļu tapšanas pielika roku, jau tad ticējis – kāda no tām atgriezīsies mājās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Katra medaļa tika apmīļota, sasildīta ar labu vēlējumiem, nomanifestējām, ka te ir rakstīts – Somija – Latvija. Tad mums ir jādabū tā medaļa. Un ticot vai nē, tā tās zvaigznes sastājās, ka mēs tās medaļas arī dabūjām,” saka Reimane.

Uzņēmumā neslēpj, šobrīd saņem daudzu iedzīvotāju zvanus par to, ka arī vēlas šādu medaļu iegūt savā īpašumā. Visus gan nākas apbēdināt.

“Mēs sakām, nē, un nenāciet un neprasiet, jo mēs neko tādu nepiedāvājam. Ja gribat šādu medaļu, ieguglējiet, kur ir tuvākā hokeja skola, slidas, nūja. Aiziet, jums ir visas iespējas viņu dabūt,” saka Reimane.

Tāpat šeit neviens šīs medaļas nekar kaklā, jo uzskata, ka to drīkst un ir pelnījuši darīt, tikai tie, kuri godalgas izcīnīja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm