Pārdaugavā atklāts jauns sociālās rehabilitācijas centrs “Domino”

Latvijas Bērnu atbalsta fonds Rīgā, Pārdaugavā, atklājis jaunu rehabilitācijas centru – “Domino”. Tur palīdzību varēs saņemt bērni vecumā no četriem līdz deviņiem gadiem, kuriem ir saskarsmes un uzvedības problēmas. Šis atbalsts rīdziniekiem būs pieejams bez maksas, stāsta TV3 Ziņas.

Cementa ielā atklātais rehabilitācijas centrs būs otrā šāda tipa iestāde Rīgā, un pakalpojumu vienlaikus tur varēs saņemt 48 ģimenes. Galvenā mērķa grupa ir ģimenes, kurās bērniem ir saskarsmes un uzvedības problēmas. Latvijas Bērnu atbalsta fonda vadītājs Kaspars Markševičs norāda, ka mērķis ir darīt visu, lai novērstu problēmu jau pašā sākumā, pirms tā ir pāraugusi par nopietnu problēmu pusaudža gados.

Atbalstu varēs saņemt bērni vecumā no četriem līdz deviņiem gadiem. Tā kā vietu skaits ir ierobežots, būs atlase. Centrā gan vērš uzmanību, ka palīdzībai var pieteikties arī šķietami sociāli labvēlīgas ģimenes, kurās kādu iemeslu dēļ vecākiem nav prasmes vai zināšanu, kā reaģēt uz bērna vajadzībām. Ideja paredz, ka centra eksperti katrai ģimenei izstrādās individuālu rehabilitācijas plānu gada garumā.

“18 Smilšu terapijas, skaņu terapijas, mums ir īpaša vibroakustiskā gulta. Arī psihologi. Tomēr, ja kādai ģimenei vajag ko īpašu, esam ārpakalpojumā gatavi pirkt un pielāgot, lai atrisinātu šo sāpi,” norāda Markševičs.

Rīdzinieku ģimenēm pakalpojumu apmaksās Rīgas pašvaldība. Jauno centru Rīgas dome vērtē atzinīgi, solot atbalstīt tā attīstību un norādot, ka galvaspilsētas vadības kopējā sociālā politika turpmāk būs vairāk orientēties uz cēloņu, nevis seku novēršanu.

“Šāda veida pakalpojumam labi ir tas, ka tas strādā agrīnā periodā bērniem, kad viņš vēl ir pirmsskolas vecumā. Ja rodas problēmas, mēs jau laikus varam fiksēt, ka ir kaut kādas grūtības, un piešķirt atbalstu, tādā veidā novēršot, ka šīs grūtības kļūst smagākas, ieilgušākas, grūtākas,” skaidro Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas vadītājs Viesturs Kleinbergs.

Nākotnē centrā plānots attīstīt arī pagrabstāvu, lai bērniem ierīkotu sporta zāli, kur fiziski izlādēt negācijas. Pieteikties pakalpojumam var caur Rīgas Sociālo dienestu vai sazinoties ar pašu atbalsta fondu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm