Viens no veidiem, kā kalpot sabiedrībai un izdarīt kaut ko labu visiem bez atalgojuma, ir iestāšanās Zemessardzē. Zemessardze gatavo un māca Latvijas pilsoņus un arī pilsones dienestam Zemessardzē.

Tā pilda valsts aizsardzības uzdevumus, iznīcina sprādzienbīstamus priekšmetus un veic spridzināšanas darbus, piedalās avārijas, ugunsdzēsības un glābšanas darbos, kā arī citos pasākumos. Zemessardzē var dienēt Latvijas  pilsoņi vecumā no 18 līdz 55 gadiem. SEB bankas speciālists Andris Korčagins savā dzīvē apvieno divas pilnīgi dažādas sfēras – banku sektoru un Zemessardzi. Viņš atzīst, ka piedzīvojis situācijas, kad kā civilais iedzīvotājs palīdzēt nevar, kaut gan ļoti gribētos, tādēļ izlēmis pievienoties zemessargu rindām, iziet īpašu apmācību un ikdienā būt noderīgs visai sabiedrībai arī šādā veidā. Andris atzīst, ka Zemessardzē galvenais ir vēlme šeit būt un prast darboties komandā, jo viens pats, kā saka, neesi karotājs. Andris iedrošina, ka par zemessargu var kļūt ikviens, galvenais ir vēlēšanās, bet pārējo var uztrenēt. Vairāk par to, kā darbojas Zemessardze, uzzini raidījumā ”Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” svētdienās pulksten 17.50 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Par projektu

No 5. septembra ik svētdienu plkst. 17.50 kanālā TV3 Mārtiņš Kapzems raidījumā ”PĒDAS. Kas paliek pēc tevis?” izzinās ilgtspējas jēdziena plašo nozīmi. Ar dažādu ekspertu palīdzību viņš noskaidros, kā nosargāt mūsu planētu nākamajām paaudzēm. Mārtiņš pētīs ilgtspēju no vides, ekonomikas un arī sabiedrības viedokļa, iekļaujot tādas tēmas kā zaļais līzings, ātrā mode, minimālisms, dzimumu līdztiesība, brīvprātīgais darbs u.c. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.