Papildu vakcīnas pret Covid‑19 devu kā nākamie varētu saņemt par 75 gadiem vecāki iedzīvotāji

Pēc potenciālo ieguvumu izvērtēšanas nākamie papildu vakcīnas devu pret Covid-19 varētu saņemt par 75 gadiem vecāki iedzīvotāji, 15. septembra preses konferencē pauda Imunizācijas valsts padomes (IVP) priekšsēdētāja Dace Zavadska.

2021. gada 15. septembrī 11:20

Komentējot diskusijas publiskajā un politiskajā telpā par to, vai papildu vakcīnas pret Covid-19 devu vajadzētu visiem vakcīnu saņēmušajiem, viņa skaidroja, – tiek rūpīgi vērtēts, vai un kurām sabiedrības grupām vajadzētu saņemt papildu vakcīnas pret Covid-19 devu. Patlaban nolemts, ka papildu vakcīnas pret Covid-19 devu varēs saņemt cilvēki ar ievērojami samazinātu organisma imūnās sistēmas funkcionēšanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Vakcīna ir medikaments, ko nelietojam, kad gribas vai vēlamies, bet ir jābūt pamatojumam, kas tieši šiem cilvēkiem, kas saņems trešo devu, būs labāk – viņi nesaslims, viņiem būs augstāka noturība pret smagāku saslimšanu. Uz šiem jautājumiem šobrīd mums nav labas atbildes, kas būtu par pamatojumu iet un saņemt trešo devu,” teica IVP priekšsēdētāja.

Zavadska teica, ka visu šo vasaru, jo īpaši augustā, Eiropas Imunizācijas padomes tikās un sprieda, vai jau pret Covid-19 vakcinētajiem nepieciešama papildus deva. Visbeidzot 30.augusta sēdē pēc garām diskusijām Eiropas un nacionālā līmenī, IVP Latvijā nolēma rekomendēt revakcināciju tiem cilvēkiem, kam slimības vai terapijas dēļ ir ļoti būtiski samazināta imūnās sistēmas darbība. Šādiem cilvēkiem pēc pirmo divu vakcīnu devu saņemšanas imūnā sistēma tās nomāktības dēļ neatbildēja pietiekami un neizveidojās atbildes reakcija uz vakcīnu. Starp cilvēkiem, kam nepieciešams atkārtoti saņemt vakcīnu, ir pacienti, kuriem onkoloģiskas saslimšanas dēļ tiek veikta terapija vai tā saņemta nesen, tādējādi iespaidojot veselību. Tāpat tie ir cilvēki pēc transplantoperācijām, ar imūndeficīta sindromu, cilvēki ar HIV infekciju AIDS stadijā. Cilvēki, kas augstās devās saņem hormonterapiju un citus medikamentus, kas būtiski nomāc imūnsistēmas darbību

Vienlaikus viņa teica, ka lēmumam par papildu devu jābūt balstītam uz pierādījumiem un analīzi, ņemot vērā riskus katram cilvēkam un sabiedrībai kopumā. Pēc potenciālo ieguvumu izvērtēšanas nākamie, par kuriem IVP vērtē, ka tie varētu saņemt papildu vakcīnas pret Covid-19 devu, ir par 75 gadiem vecāki iedzīvotāji. “Tuvākajā laikā tie varētu būt cilvēki 75+, kas ir IVP “uz galda”,” sacīja Zavadska.

Lasi vēl:

Jau ziņots – valdības 7.septembra lēmums paredz Latvijā, līdzīgi kā citviet Eiropā un pasaulē, sākt administrēt trešo vakcīnu devu pret Covid-19. No 15.septembra kā pirmie primārās vakcinācijas kursā papildu vakcīnu devas pret Covid-19 saņems iedzīvotāji ar būtiski novājinātu imūno sistēmu, kuriem primārā vakcinācijas kursā nav izveidojusies pietiekama aizsardzība.

Ieskaties arī šeit: Semjonovs: Cerības uz pastiprinātu imunitātes veidošanos pēc Covid-19 pārslimošanas neattaisnojas, vienīgais risinājums – vakcinācija

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm