Palīdzība, kuras sniegšanai nav nepieciešams liels finansiāls ieguldījums: “Labo darbu nedēļā” aicina palīdzēt līdzcilvēkiem

Šonedēļ visā Latvijā risinās “Labo darbu nedēļa”. Šāda akcija notiek jau vairāk nekā 10 gadu, pastiprinātu uzmanību pievēršot palīdzībai, kuras sniegšanai nav nepieciešams liels finansiālais ieguldījums. “Labo darbu nedēļā” akcijas rīkotāji aicina palīdzēt gan līdzcilvēkiem, gan dzīvniekiem, arī Latvijas dabai un sabiedrībai kopumā. TV3 Ziņas viesojās kādā Pierīgas bērnudārzā, kur jaunākā paaudze pret sev uzticēto uzdevumu šajā labdarības akcijā izturas ļoti nopietni.

Pirmsskolas izglītības iestādē Ādažos šķind nazīši un notiek liela rosīšanās. Brīvās Austras skolas audzēkņi šonedēļ piedalās “Labo darbu nedēļā”.

“Mēs mizojam ābolus, griežam un mizojam. [Un kur pēc tam tos ābolīšus liksiet, ko darīsiet?] Mēs vecajiem cilvēkiem taisīsim ievārījumu. Un vēl mēs kaut ko pieliksim klāt – maizi un medu. [Kāpēc veciem cilvēkiem vajag tās lietiņas?] Tāpēc, ka viņi paši nevar aiziet uz veikalu, viņiem nav daudz naudas. Viņi ir slimi, viņi nevar, viņiem sāp kājiņa un rociņa,” saka Bruno un Tristans.

Šis privātais dārziņš “Labo darbu nedēļā” piedalās jau ceturto gadu, palīdzību sniedzot tieši novada vientuļajiem pensionāriem. Iepriekšējos gados cepti cepumi un ar vecāku palīdzību sarūpētas pārtikas paciņas.

“Šogad sanāca tā, ka ir daudz ābolu. Ienāca prātā doma, ka varētu sagriezt un savārīt ābolu ievārījumu, sanāca mums diezgan daudz, pievienojam klāt arī karsto ābolu recepti, jo būs arī žāvētu ābolu tējiņa, tā būs lieliska dāvana, ko papildinās arī vecāku atnestie našķi – tēja, kafija, mūsu sveiciens būs šogad šāds,” stāsta PII Brīvās Austras skolas vadītāja Sandra Bukovska.

Šī akcija ir arī papildu iemesls ar bērniem pārrunāt tādas tēmas kā atbildība, līdzjūtība un palīdzīgas rokas sniegšana.

“Bērniem tas ļoti patīk, un viņi zina, ka ir tādi vientuļie cilvēki, kuriem ir jāvelta uzmanība. Vislielākais prieks ir, kad šie cilvēki piezvana man, jo viņiem ir grūti rakstīt īsziņas, un saka paldies vecākiem un bērniem. Jūtams ir tāds sirdsprieks, jūtams arī, ka dvēselīte raud no prieka. Un tas ir arī mūsu prieks, ko mēs rādām bērniem ar savu piemēru,” turpina Brīvās Austras skolas vadītāja.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Labo darbu nedēļa” notiek jau četrpadsmito gadu, un daudziem kolektīviem tā kļuvusi par tradīciju. Pērn šajā akcijā piedalījās 15 000 Latvijas iedzīvotāju.

“Tai iedvesmai un izdomai nav nekādu robežu, jo katrs izplāno to savu labo darbu paskatoties apkārt, esot vērīgam, ko viņš konkrēti var palīdzēt. Mums ir bijuši piemēri, kur bērni dodas sakārtot bibliotēkas vai iztīra skolas autobusu, vai darba kolektīvi dodas nodot asinis. Vāc drēbes un pārtiku šogad arī ukraiņu atbalstam,” norāda labdarības organizācijas “Palīdzēsim.lv” dibinātāja Ilze Skuja.

“Labodarbunedela.lv” mājaslapā ir karte, kur var redzēt plānotos un paveiktos labos darbus. Tajā redzams, ka, piemēram, Vaiņodes pagastā kāda friziere bez maksas safrizēs ukraiņu bērnus un pensionārus, vēl citviet reģionos tiek palīdzēts dzīvnieku patversmēm.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm