tv3.lv

Pakalniņš: Krievijas propagandas tīklos iekrituši arī daudzi latvieši

Tikai dažas nedēļas pēc skandalozās britu raidsabiedrības BBC filmas pārraidīšanas par Krievijas iebrukumu Latvijā skatītāju vērtējumam nodota Latvijā tapusi kinolente par Krievijas ietekmi uz Baltijas valstu iekšpolitiku. Filma ar nosaukumu Ģenerālplāns sākta veidot vēl pirms “zaļo cilvēciņu” parādīšanās Krimā, atklājot metodes, ar kurām Kremlis cenšas šķelt vietējo sabiedrību, daudzos cilvēkos sējot ilgas pēc Padomju Savienības.

2016. gada 3. martā 22:17

Filma, ko kopīgiem spēkiem veidojuši Baltijas valstu žurnālisti un kinoprofesionāļi, pēta metodes, kā Krievija ietekmē Baltijas valstu iekšpolitiku, un analizē, kāpēc vairāk nekā 20 gadus pēc neatkarības atjaunošanas Latvijā ir cilvēki, kas seko padomju laiku idejām. Režisors Juris Pakalniņš stāsta, ka starp viņa un BBC nesen rādīto filmu var vilkt paralēles.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto

“Šeit Baltijā ir veseli cilvēku grupējumi, kuri negrib brīvas Latvijas eksistenci, viņi redz Latviju tikai kā Krievijas teritoriju. Ir jādomā, kā ar to cīnīties,” saka režisors.

Materiāli filmai ņemti no televīziju arhīviem, savukārt Krievijas uzvedību analizē vairāki eksperti, tostarp bijušais NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens. Tieši ietekmējoties no viņa izteikumiem, filmai dots nosaukums.

“Tas ir skumji, ka cilvēki nedomā ar galvu un kaut kāda viena slima cilvēka idejām seko. Tas pats Artjoms Troickis, ko mēs Igaunijā intervējām… Viņš teica, – viens idiots taksists bija atklātā tekstā gānījis Igauniju un teicis, ka gaida x stundu. Tajā mēs visi būsim gatavi palīdzēt,” stāsta Pakalniņš.

Filmas scenārijs sākts rakstīt vēl pirms Krimas notikumiem, cenšoties atklāt Kremļa ietekmes tīklu Baltijā – kā caur televīzijas kanāliem, Kremļa finansētām nevalstiskajām organizācijām un Kremlim lojāliem politiķiem tiek izvērsts informatīvais karš. Režisors Juris Pakalniņš uzskata, ka Maskavas izmestajos tīklos iekrituši arī ļoti daudz latviešu.

Ja ziņu raidījumā var pateikt, ka nākamajā nedēļā būs labs laiks Sīrijas bombardēšanai, tas vien par kaut ko norāda. Pirms stundas Gaismas pilī sākās filmas pirmizrāde. No piektdienas Ģenerālplāns būs skatāms kinoteātros.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm