Saņem paziņojumu par svarīgākajām ziņām, līdzko tās ir publicētas tv3.lv! Pieteikties
Padures muižā top jauna pašmāju daudzsēriju filma “Pansija pilī”
Top jauns pašmāju kino. Padures muiža Kuldīgas pusē šovasar kļuvusi par filmēšanas vietu daudzsēriju filmai pēc Anšlava Eglīša populārā romāna “Pansija pilī” motīviem.
Filma atainos aizraujošus un komiskus notikumus par vienas vasaras notikumiem kādā Rīgas inteliģentu ģimenē, kam negaidīti piešķirta nomaļa muiža ar visiem tās neparastajiem iemītniekiem un kam nākas izlemt, ko ar nolaisto īpašumu iesākt.
Daudzsēriju mākslas filma “Pansija pilī” top pēc Anšlava Eglīša tāda paša nosaukuma romāna. Tā izseko vienas vasaras notikumiem, kad dzejnieks Viktors Eglītis dāvanā no valsts 20.gadsimta 20. gados saņem vācbaltu baronam piederējušu nolaistu un izdemolētu 150 gadus vecu muižu ar visiem tās pagātnes iemītniekiem, un tajā ierīko pansiju.
Filmas mākslinieciskajā vajadzībām par piemērotu vietu izvēlēta Padures muiža Kuldīgas pusē, jo vēsturiskā muiža Inciemā vairs nav tāda kā romānā.
Ir milzums daudzums muižu Latvijā, bet liela daļa no tām ir glancētas, izremontētas, ir vēl liela daļa, kas ir ļoti bēdīgā stāvoklī, mums vajadzēja atrast to vidusceļu, un galvenais atrast muižkungu, kurš ir gatavs pilī laist un uzdrošināties, ka mēs šeit kaut ko pārkrāsosim, kaut ko pienaglosim.
Filmā Anšlavu Eglīti atveido jaunais aktieris Rihards Zelezņevs, kuram šī ir pirmā lielā kino loma.
“Es parādos divas sekundes kino ekrānā Anšalava Eglīša ekranizējumam “Homo Novuss”, kur es spēlēju viesmīli. Paiet kādi seši septiņi gadi un es jau esmu pats Anšlavs Eglītis, bet, protams, te ir tādi mākslinieki, tādi vecmeistri, tikko filmējām ainu ar Gundaru Āboliņu un Lāsmu Kugrēnu, un pēc tam viens pienāk kaut ko pasaka, otrs pienāk kaut ko pasaka, mēs padiskutējam un es saprotu – man nav jābaidās,” saka Zelezņevs.
Anšlava Eglīša tēvu, dzejnieku Viktoru Eglīti, spēlē Gundars Āboliņš.
Tā ir ļoti interesanta, pretrunīga personība Latvijas kultūras vēsturē, kā jau Anšlavam Eglītim – katrā lomā ir prototips.
Pils kļūst par krustpunktu, kur satiekas apkārtnes iedzīvotāji, pagātnes rēgi, pilsētas viesi un latviešu inteliģence; kolorītu personāžu jeb muižas relikviju – sulaini, atveido Juris Strenga.
“Tie ir viņa pēdējie kuslie smilksti, ko viņš vēl var izdabūt, jo viņš ir slims cauri caurēm, vecs un laimīgs, ka viņam ir darbs, un ka viņš var kalpot, jo viņa uzdevums, galvenais dzīves uzdevums ir kalpot – būt par sulaini,” saka Strenga.
Filmas veidotāji stāsta, ka spraigo sižetu caurvīs mīļš humors.
Katrs režisors vienmēr sapņo, ka tas aktieris varētu pats pienest klāt tai lomai, ka tev nav viss jāsaka priekšā vai tev nav jāuzrīko neloģiska viņu darbība. Un te nu ir tas, ka viņi tik daudz no sevis nes klāt, pieliek tādas rozīnītes klāt!
Daudzsēriju filmai ir trīs režisori, pirmās trīs sērijas režisē Andis Mizišs, vēl trīs – Marta Elīna Martinsone, vienu Dāvis Sīmanis.
“Tas ir netipiski, protams, bet mēs visi trīs esam labi sastrādājušies, mums nav konfliktu par pamatlietām, mums tas stāsts visiem ir mīļš, kopīgi izrunāts un izlolots, tāpēc man liekas, būs interesanti redzēt, Andis būs ielicis tādu labu pamatu,” saka Martinsone.
Liela daļa ainu tiks filmētas pansijas veikaliņā, te iekārtota katra detaļa un pārdomāta katra etiķete tā, lai tas atbilstu pagājušā gadsimta 20./30.gadiem.
Filmai būs arī viena dokumentālā sērija, to režisēs Gints Grūbe. Pansija pilī pie skatītājiem nonāks nākama gada sākumā, un būs arī skatāma kanālā TV3.
Ziņo par kļūdu rakstā
Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.
Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!