tv3.lv

Otrdien pirmo vakcīnu pret Covid‑19 saņēmuši 30 cilvēki

Aizvadītajā diennaktī pirmo poti pret Covid-19 saņēmuši 30 cilvēki, bet otro – 818, kas līdz šim ir augstākais diennakts rādītājs, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie dati.

2021. gada 27. janvārī 13:13

Kopš vakcinēšanas sākuma decembra beigās vakcīnas pret Covid-19 pirmo poti saņēmuši 16 915 cilvēki, bet otro – 3622 cilvēki.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

No pagājušajā diennaktī vakcinētajiem cilvēkiem 639 bija ārstniecības personas un 209 – ārstniecības iestāžu darbinieki.

Līdz pirmdienai vakcinācijas procesā bija izlietotas 18 511 “BioNTech” un “Pfizer” vakcīnas devas un 1172 “Moderna” vakcīnas.

Kā vēstīts, ar vakcīnas otro poti Latvijā sāka vakcinēt pagājušajā nedēļā. Pirmdien otro vakcīnu saņēma 571 cilvēks, otrdien – 804, trešdien -751, taču ceturtdien temps kritās un tika vakcinēti vien 13 cilvēki, bet piektdien – 17. NVD iepriekš skaidroja, ka iepriekš publiskotais vakcinēto cilvēku skaits dažu dienu laikā var mainīties, jo saskaņā ar normatīvajiem aktiem dati par vakcinācijas faktu “E-veselības” sistēmā tiek ievadīti vienas līdz piecu darbdienu laikā pēc vakcinācijas fakta.

18.janvārī vakcinācijas otro devu pret Covid-19 sāka saņemt mediķi, kuri pirmo poti saņēma pagājušā gada beigās.

Lasi vēl – Vakcinācijas tempi pret Covid-19 ar otro poti saglabājas zemi

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vakcinācijas otrais aplis notiek tajās pašās slimnīcās, kur tā tika sākta, proti, trīs universitātes slimnīcās un septiņās reģionālajās slimnīcās.

Atbilstoši instrukcijai vienai personai jāievada divas vakcīnu devas. Vakcīnu devas, kas bija paredzētas pirmajai vakcinācijai, patlaban ir jau gandrīz izlietotas.

Vadoties pēc Veselības ministrijas ziņotā, šobrīd kopējais Latvijā saņemto vakcīnu skaits ir 31 425. No tām ražotāja “Pfizer” un “BioNTech” vakcīnu devas ir 30 225, savukārt ražotāja “Moderna” – 1200.

Vadoties pēc ministrijas informatīvā ziņojuma, kas pagājušajā nedēļā tika skatīts valdībā, šī gada pirmajos trīs mēnešos Latvija varētu saņemt 497 827 vakcīnas pret Covid-19 devas, kas ļautu sapotēt 248 914 cilvēkus.

Šobrīd lietošanai Eiropas Savienībā ir reģistrētas tikai divas vakcīnas – “Moderna”, kā arī “BioNTech” un “Pfizer”. Tiek prognozēts, ka līdz šī gada 29.janvārim varētu tikt reģistrēta “AstraZeneca” vakcīna, un šādā gadījumā februārī Latvija varētu saņemt vairāk nekā 120 000 vakcīnu devas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lasi vēl – ”AstraZeneca” skaidro vakcīnu piegāžu kavēšanās iemeslus ES

Svētdien Latvijai paredzēts piegādāt vēl 2400 devas ražotāja “Moderna” vakcīnas pret Covid-19, aģentūrai LETA apstiprināja NVD.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm