Opolais: Visdrošāk jūtos Latvijā

Visdrošāk es jūtos Latvijā – tā, komentējot drošības situāciju Eiropā, pasaulē pazīstamā operdziedātāja Kristīne Opolais atzīst intervijā LNT raidījumam 900 sekundes.

2016. gada 30. septembrī 8:47

“Tieši tāpēc mēs aizbraucām no Minhenes, izīrējām mūsu dzīvokli un izlēmām nedzīvot un nepārvākties nekur, jo Latvijā mēs jūtamies visdrošāk,” stāstīja Opolais.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņa to izjūtot kā māte.

“Jūtu, ka manam bērnam visdrošāk ir Latvijā, un izskatās, ka tā tas arī būs. Un es ļoti ceru, ka šī drošības situācija, un mums jāturas visiem kopā, ka tā tas arī paliks,” teica māksliniece.

Video: Kristīne Opolais par drošības sajūtu

Opolais arī intervijā norādīja, ka latvieši ir muzikāla un talantīga tauta, un par to pasaulē brīnās un vienmēr jautā.

“Tas ir jautājums, ko uzdod vienmēr visur. Es nezinu, kā atbildēt. Tas ir unikums, mēs esam unikāli, bet latvieši jau ir ļoti muzikāla tauta, ļoti talantīga tauta, līdz ar to es nebrīnos,” vērtēja māksliniece. Taču citi ārzemēs gan brīnoties.

“Vienmēr atceras. Kad sanāk strādāt ar [režisoru] Martinu Kušeju, kad mēs iestudējām Nāru Bavārijas Valsts operā, pirms tam viņš neilgu laiku bija strādājis ar Elīnu Garanču, un viņš man teica: “Tu man atgādini Elīnu. Jums, latviešiem, ir kaut kas tāds.” Mēs tikām audzināti, ka jāstrādā, un mana mamma vienmēr bija teikusi, ka vienīgais, kas ir jādara, ir jāstrādā un jāzina savs mērķis. Nekad nedomā par citiem, vienmēr jādomā par to, ko tu gribi sasniegt, un tas, es domāju, man arī ļoti palīdzēja,” stāstīja Opolais.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aizvadīto sezonu viņa vērtējot kā sapni. “Ja es mēģinu saprast, kā es to varēju paveikt, es domāju, tur atkal bija kāda roka, kas bija mani vedusi, un kaut kāds tāds ārpusējs atbalsts man ir bijis. Jo pēc Manona Lesko mans ķermenis… Bija jocīga tāda sajūta, ka balss man ir, bet ķermenis saka, ka vajag atpūsties,” atminējās Opolais.

Viņa vērtēja, ka kritiķiem un publikai patīkot viņas atainotie “miršanas skati” uz skatuves, tie tiek augsti vērtēti. “Varbūt tāpēc, ka es nekautrējos mirt. Ne pa smuko, bet tā, kā ir, ar visam grimasēm. Un es darbojos kā aktrise. Es saprotu: ja cilvēks sevi nogalina, ja runa ir par Madama Butterfly, ja nazis ir iedurts kaklā, tas nav patīkami un tur nekādas smukas sejas nevar būt. Un it īpaši, ja es zinu, ka mani filmē, es mēģinu spēlēt, it kā tas būtu filmas uzņemšanas laukumā. Lai ir pa īstam. Varbūt tas palīdz. Varbūt tas patīk cilvēkiem,” sprieda Opolais.

Video: pilna Lielā intervija ar Kristīni Opolais

Opolais dzimusi 1979.gadā Rēzeknē, no 2003. līdz 2007.gadam bijusi Latvijas Nacionālās operas soliste. 2010./2011.gada sezonā Opolais ar titullomu Antonīna Dvoržāka operā Nāra debitēja Bavārijas Valsts operā Minhenē. Uz Ņujorkas Metropolitēna operas skatuves Opolais debitēja 2012./2013.gada sezonā – Magdas lomā Džakomo Pučīni operā Bezdelīga. Opolais spilgtākās lomas – izrādēs Nāra, Bezdelīga, Madama Butterfly, Bohēma, Manona Lesko. Opolais ir Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāte, saņēmusi arī Paula Saksa atzinības balvu, Teātra balvu, Latvijas Kultūras fonda balvu.

Pēc piecu gadu pārtraukuma Opolais atkal koncertēs Latvijā, un piektdien vakarā Liepājā būs dzirdams pirmais no viņas trim solokoncertiem. Nākamie būs Rēzeknē un Rīgā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm