tv3.lv

Operatīvā vadības grupa turpina darbu pie scenārijiem Covid‑19 ierobežojumu turpināšanai

Operatīvā vadības grupa turpina darbu pie scenārijiem Covid-19 ierobežojumu turpināšanai, noskaidroja aģentūra LETA.

2021. gada 5. martā 16:30

Otrdien valdības un Krīzes vadības padomes kopsēdē tika lemts uzdot Operatīvajai vadības grupai līdz nākamai nedēļai, 9.martam, izstrādāt vismaz divus rīcības variantus Covid-19 krīzē – pastiprināt vai mīkstināt ierobežojumus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka darba grupa jau sākusi darbu pie priekšlikumu izstrādes, tomēr, ticamākais, ka konkrēti priekšlikumi, ko piedāvāt izskatīt Ministru kabineta un Krīzes vadības padomes kopsēdē, tiks izstrādāti īsi pirms valdības sēdes.

Patlaban netiek sniegta informācija, kādi konkrēti ierobežojumu priekšlikumi tiek izskatīti.

Tikmēr sociālās saziņas platformās izplatījies video, kurā kāds reklāmas nozarē strādājošais saviem darbiniekiem klāsta par it kā saņemtām ziņām “no valdības” par pilnīga “lokdauna” plāniem. Uz to jau reaģējis veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP), uzsverot, ka nekādi lēmumi par drošības pasākumu izmaiņām nav pieņemti un pretēji apgalvojumi ir viltus ziņas.

“Diskusija valdībā, uz speciālistu piedāvāto scenāriju pamata, notiks otrdien,” uzsvēris ministrs.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) iepriekš solīja, ka ierobežojumu pārkārtošanā tiks mērīts septiņas reizes un izvēlēts pareizākais ceļš.

“Mēs vēlamies novērst Covid-19 “trešā viļņa” celšanos, bet vienlaikus vēlamies ātrāk atgriezties normālā dzīvē, kur viens no svarīgākajiem elementiem ir vakcinācija pret Covid-19. Bet kamēr notiek vakcinācija, mums ir kopīgiem spēkiem jāpārkārto ierobežojumi,” izteicās Kariņš.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lasi vēl Ierobežojumus varētu samazināt, pieaugot pret Covid-19 vakcinēto iedzīvotāju skaitam, uzskata Levits

Viņš informēja, ka ministriju pārstāvju un ekspertu veidojošajai Operatīvās vadības grupai tika uzdots līdz nākamai nedēļai izstrādāt divus rīcības variantus, kā pārkārtot ierobežojumus.

Kariņš piebilda, ka eksperti līdz šim nav varējuši vienoties par pareizāko rīcības modeli, tāpēc Operatīvās vadības grupai tika uzdots izstrādāt vairākus variantus. Viņš stāstīja, ka citu valstu pieredze liecina, ka, atceļot ierobežojumus, sākas Covid-19 “trešais vilnis”, kas rada graujošas sekas.

“Mūsu valstī apstākļi ir atšķirīgi. Tomēr ar turpmāko rīcību mums ir jāapvieno ne tikai valdība, bet arī lielākā daļa sabiedrības,” uzsvēra Kariņš.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm