Olainē atklāta unikāla brīvdabas taka, kur iepazīt Pirmā pasaules kara armijas vīru sadzīves apstākļus

Olainē, Lapsu mežā, atklāta unikāla brīvdabas izziņas taka. Tur apmeklētāji var iepazīt Pirmā pasaules kara armijas vīru sadzīves apstākļus un arī blindāžu, kas uzbūvēta tieši tāda, kāda tā bija pirms 100 gadiem.

2018. gada 20. augustā 7:56

Olaine ir vienīgā pilsēta Latvijā, kur atrodas Pirmā pasaules kara izziņas taka. Ja tradicionāli, atklājot kādu jaunu objektu, tiek griezta lente, tad šajā reizē, atklājot Pirmā pasaules kara izziņas taku, lentes griešana ir aizstāta ar dzeloņdrāti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Māris Ribickis, kurš ir piedalījies izziņas takas veidošanā, veda cilvēku grupu uz takas lepnumu – Pirmā pasaules kara krievu armijas blindāžu.

Vēl pirms izziņas takas izveidošanas Olaines muzeja darbinieki, arheologi un brīvprātīgie šovasar šeit veica izrakumus. Tika izraktas daudzas interesantas, vēsturiskas lietas, tās ļāva spriest par to, kas šeit noticis.

Lapsu mežā, kas tā nodēvēts kara laikā, jo tuvumā bija mežsarga māja “Lapsas”, krievu armijas karavīri, kuru sastāvā bija arī latvieši, mitinājās aptuveni divus gadus. Šīs noturēšanas vieta bija svarīga, pretējā gadījumā vācu armijai varētu nokļūt līdz Rīgai.

Ribisckis šo izziņas taku pamatoti uzskata par ļoti veiksmīgu projektu. Takas veidošanas laikā ir iegūta ļoti plaša un vērtīga informācija, taču vēl svarīgāk, ka apskates objekti ir savā oriģinālajā vietā, pilsētā.

“Pirmkārt, jau šī taka ir pilsētvidē, tāda ir vienīgā Latvijā,” min Ribisckis.

Sanākušie pilsētnieki jauno izziņas taku vērtē atzinīgi, jo šeit vēsture runā dzīvāk nekā muzeju telpās.

“Jā, bija interesanti atnākt, apskatīties,” stāsta izziņas takas apmeklētāja Kristīne.

Izziņas takā ir ne tikai aprakstīta karavīru ikdiena un kara norise, blakus blindāžai jeb zemnīcai ir uzstādīta piemiņas vieta kritušajiem Pirmajā pasaules karā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm