tv3.lv

Oficiāli: no šodienas durvis apmeklētājiem ver atjaunotais Rīgas Motormuzejs

Sestdien apmeklētājiem durvis vēris rekonstruētais Rīgas Motormuzejs. Kāda ir iedzīvotāju interese par vēsturiskiem spēkratiem, kas piesaista lielāko interesi un kā tiek vērtēta ekspozīcija?

2016. gada 2. jūlijā 22:21

Daudzi šo vasarīgi karsto dienu bija nolēmuši pavadīt muzejā, nevis pludmalē. Tas atvērts pēc vairākus gadus ilgušās rekonstrukcijas un daudzas ģimenes to steidza apmeklēt jau no paša rīta. Pie ieejas veidojās pat rinda un apmeklētāji atzīst, ka ekspozīcija ir interesanta un iespaidīga.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Zinātkārākajiem ir iespēja pašiem iesaistīties un pamēģināt, jo daudzi eksponāti ir datorizēti. Ekspozīcija veidota kā interaktīvs stāsts par dažādiem spēkratiem, personībām un nozīmīgākajiem notikumiem auto vēsturē.

Pēc rekonstrukcijas muzejā ir ļoti daudz interaktīvas lietas – piemēram, ir iespēja iejusties militārista lomā un pieņemt militāro parādi. Rekonstrukcijas laikā muzeja krājumi ir papildināti ar vairākiem jaunieguvumiem un restaurētiem spēkratiem.  Apmeklētāji var noskatīties arī filmiņas un modelēt auto krāsojumu.

Muzeja ekspozīcija izvietota trīs stāvos, vairāk nekā 4000 kvadrātmetru platībā, un tajā patlaban aplūkojami vairāk nekā 100 automobiļi, motocikli un velosipēdi. Ceļu Satiksmes drošības direkcija savā pārziņā esošā Motormuzeja rekonstrukcijā investējusi vairāk nekā 8 miljonus eiro. Naudu atpelnīt direkcija cer ar biļetēm – viena pieaugušo biļete maksā 10 eiro.

Video

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm