Oficiāli izsludina pašvaldību vēlēšanas; deputātu skaits mainīsies Jēkabpils un Mārupes novados

Cīņa par varu pašvaldībās oficiāli var sākties – Centrālā vēlēšanu komisija izsludinājusi pašvaldību vēlēšanas – tās notiks 3. jūnijā. Vēlēšanu kārtība pēdējo četru gadu laikā nav būtiski mainījusies. Cits gan būs ievēlamo deputātu skaits divās pašvaldībās – Jēkabpilī tas samazinājies, bet Mārupes novadā pieaudzis.

2017. gada 3. februārī 19:21

Pašvaldību vēlēšanas notiks 119 vēlēšanu apgabalos – deviņās pilsētās un 110 novados. Pēdējo četru gadu laikā iedzīvotāju skaits valstī ir mainījies, un tas ievēlamo deputātu skaitu maina divās pašvaldībās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jēkabpils novadā samazinājies iedzīvotāju skaits no 5430 līdz 4889, attiecīgi deputātu skaits samazināts no 15 uz 9. Bet Mārupes novadā iedzīvotāju skaits ir audzis no 16 723 līdz 20 025. Attiecīgi deputātu skaits palielinās no 15 līdz 17.

Lielākais deputātu skaits ir Rīgas domē – tur ievēlēs 60 priekšstāvjus, bet mazākajos novados domē jāievēlē deviņi deputāti.

Vēlēšanu regulējums kopš iepriekšējām vietvaru vēlēšanām nav mainījies, vienīgi vēlētāji ilgāk varēs nedēļu ilgāk domāt, vai piešķirtais iecirknis der. Vēstule ar piedāvāto iecirkni iedzīvotājiem pienāks ap 20.,25. martu, bet mainīt iecirkni pilsētas vai novada robežās varēs līdz 16.maijam.

Domājot par tautas nobalsošanu, vēlēšanu rīkotāji aicina vēlētājiem būt aktīviem, taču arī kritiskiem un akli neuzticēties publicētajai informācijai sociālajos tīklos.

“Bieži vien ziņas, kas ir bez pamata, tiek uztvertas kā patiesas. To pierādījušas vēlēšanas ASV un domāju, ka šajā ziņā mēs varētu būt kāds izņēmums,” teic CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt par kiberuzbrukumiem, ko vēlēšanu laikā piedzīvojušas citas valstis, Cimdars pārlieku nesatraucas, jo Latvijā balsošanas sistēma nav elektroniska – datorsistēma tiek izmantota vien rezultātu konstatēšanai un summēšanai. “Pat ja sistēmā notiek kāda problēma, rezultātu mēs nezaudējam. Tie mums ir uz papīra biļeteniem, kur tie uzglabāti,” norāda Cimdars.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm