Novērošanas "slazdā" iekrīt dzērājšoferis, bet "Z" rašistu vēl medī

Mēneša laikā, kopš memoriāls Biķernieku mežā tika apķēpāts ar “Z” simboliku, vainīgos pagaidām nav izdevies atrast. Tomēr objektā ir ierīkota solītā videonovērošana un kopš tā laika vandaļi to vismaz pagaidām likuši mierā. Mežā izvietotās kameras ļāvušas novērst arī kādu citu noziegumu.

Iepriekšējā mēnesī holokausta upuru piemiņas vieta Biķernieku mežā tika apgānīta divas reizes –  19. un 27. februārī. Pēdējā reizē uz memoriāla stabiem tika uzķēpāti “Z” burti, kā arī uzraksts krievu valodā “Krievija” un atšķirībā no iepriekšējās reizes saistībā ar to tika ierosināta administratīvā lieta nevis kriminālprocess.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Turpinās vainīgo medīšana

Tomēr, kā “tv3.lv” informē Valsts policijā (VP), vēlāk lieta ir pārkvalificēta un tagad abos memoriāla apgānīšanas gadījumos vainīgajiem būs jāatbild pēc Krimināllikuma 228. panta par kapa apgānīšanu. Vandaļiem draud brīvības atņemšana līdz vienam gadam vai vismaz sabiedriskie darbi un naudas sods, ja vien viņus izdosies notvert.

VP informē, ka abos kriminālprocesos iespējamās vainīgās personas vēl tiek skaidrotas. Tāpat policija aicina atsaukties abu notikušo gadījumu aculieciniekus, kuru rīcībā ir izmeklēšanai noderīga informācija, zvanot policijai pa tālruņa numuru 110.

Pēc kārtējās vandāļu uzdarbošanās Biķernieku mežā tika ierīkota videonovērošana – memoriālā to nodrošina Rīgas Pašvaldības policija (RPP), bet citviet teritorijā – uzņēmums “Rīgas meži”.

Kameras pamana dzērājšoferi

“Kopš uzsākta memoriāla videonovērošana, pārkāpumi, kas būtu saistīti ar piemiņas vietas bojāšanu, nav novēroti,” atzīmē RPP pārstāvis Toms Sadovskis. Toties, pateicoties videonovērošanai, likumsargiem izdevies notvert kādu dzērājšoferi un līdz ar to, iespējams, novērst kādu smagu nelaimi.

“Kad mūsu videonovērošanas centrā tika pamanīts kāds auto, kas tumšā vakara stundā brauc pa  Biķernieku mežu, piestājot pie memoriāla, pašvaldības policijas ekipāža devās uz notikuma vietu, lai apturētu iespējamo piemiņas vietas postītāju,” atklāj Sadovskis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tomēr izrādījies, ka šim cilvēkam nav bijis prātā vis vandālisms, bet gan kāda pazuduša suņa meklēšana. Vismaz tā viņš stāstīja likumsargiem. Bet policistiem radās aizdomas par vīrieša atrašanos alkohola reibumā, un šīs aizdomas arī apstiprinājās. Plašāk par šo gadījumu ziņoja TV3 raidījums “Degpunktā”.

Izgaist arī meža piesārņotāji

SIA “Rīgas meži” apsaimniekotajā Biķernieku mežā uzņēmums novērošanas kameras izvieto vietās, kur novērots vandālisms vai ir izmesti atkritumi, skaidro uzņēmuma pārstāve Ieva Bērziņa.

“Novērots, ka līdz ar kameru un informatīvo zīmju izvietošanu, ka šeit tiek veikta video novērošana, pazūd vai būtiski samazinās kā vandālisms, tā arī teritorijas piesārņošana,” atzīmē Bērziņa. “Tādēļ video kameru izvietošanas vietas tiek regulāri mainītas.”

Lai mazinātu teritorijas piesārņojumu, Biķernieku mežā uz ceļiem tiek izvietotas arī barjeras. Šogad šajā mežā vairākās vietās plānots atjaunot esošās, mainīt to izvietošanas vietas, kā arī izvietot jaunas barjeras.

“Rīgas un Pierīgas meži vēl aizvien tiek regulāri piesārņoti,” uzsver uzņēmuma pārstāve. Mežos tiek atrasti gan ledusskapji un veļas mazgājamās mašīnas, han mēbeles, dīvāni un vannas. “Īpaši daudz darba “Rīgas mežu” darbiniekiem ir pavasarī, kad nokūst sniegs, jo tad mežā ar automobili var vieglāk iebraukt, lai izmestu nevajadzīgās mantas,” piebilst Bērziņa.

Žurnālists kopš 1992. gada. Atspoguļo sociālpolitiskus notikumus un procesus. Strādā ar pārliecību, ka uzticamas ziņas ir pirmās nepieciešamības prece ikvienam, kā arī vitamīni veselīgas pilsoniskās telpas veidošanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm