Notāru dienās varēs saņemt bezmaksas konsultācijas par darījumiem ar nekustamo īpašumu

26. oktobrī 8:08

Notāru dienas atklāšanas pasākumā šodien tiks spriests par krāpšanas darījumiem ar nekustamo īpašumu un iespējamajiem risinājumiem, TV3 raidījumā “900 sekundes” norāda Latvijas Zvērinātu notāru padomes locekle, zvērināta notāre Ilze Metuzāle. Notāri arī ir izveidojuši patiesos notikumos balstītu “Krāpšanas rokasgrāmatu”, kurā ar satīriskiem stāstiem uzskatāmi parāda, cik vienkārši krāpniekiem ir apiet likumus un cilvēkiem izkrāpt nekustamo īpašumu.

Notāri norāda, ka ik gadu tiek apkrāpi daudzi Latvijas iedzīvotāji, un lielākā daļa cilvēku neapzinās juridiskos un finansiālos riskus, kas saistās ar īpašuma pirkšanu, pārdošanu, dāvināšanu, mantošanu un citām darbībām. Kaut arī teorētiski valsts pienākums ir nodrošināt skaidru sistēmu un labticīgo ieguvēju aizsardzību darījumos ar nekustamo īpašumu, realitātē robi likumā joprojām ļaujot krāpniekiem brīvi darboties.

Lai aktualizētu problēmas un meklētu to cēloņus, LZNP ir izdevusi “Krāpšanas rokasgrāmatu”, kas ar patiesos notikumos balstītiem, satīriskiem stāstiem parāda, cik vienkārši krāpniekiem ir apiet pašlaik spēkā esošos likumus un piekrāpt cilvēkus.

Pasākumā “Krāpšanās darījumos ar nekustamo īpašumu – vai gribam izbeigt visatļautību?” piedalīsies LZNP priekšsēdētājs Jānis Skrastiņš, Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Mihails Papsujevičs un Finanšu izlūkošanas dienesta Stratēģiskās analīzes nodaļas vadītāja vietnieks Paulis Iļjenkovs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm