tv3.lv

“Notāru dienās” bezmaksas tiešsaistē konsultēs par nekustamā īpašuma un laulības šķiršanas jautājumiem

2021. gada 3. martā 8:20

Trešdien, 3. martā, norisinās “Notāru dienas” jeb Latvijas Zvērinātu notāru padomes (LZNP) “virtuālais kabinets”, kurā tiešsaistē bezmaksas varēs notāriem vaicāt sev interesējušo, tostarp par nekustamā īpašuma iegādi un laulības šķiršanu, vēsta “900 sekundes”.

Gadskārtējās “Notāru dienas” norisinās arī šogad, 3. martā, visas dienas garumā, neraugoties uz ārkārtējo situāciju valstī. Tās šoreiz būs pavisam atšķirīgas, jo sadarbībā ar biedrību “Riga TechGirls” bezmaksas juridiskās konsultācijas par nekustamā īpašuma iegādi, mantojuma vai laulības šķiršanas lietām un citiem aktuāliem jautājumiem tiks organizētas interneta vidē – notāram un apmeklētājam individuāli tiekoties īpaši izveidotajā “virtuālajā kabinetā” lietotnē “Zoom”.

Turklāt līdzās privātām konsultācijām, notāri interneta vidē rīkos arī publiskas diskusijas, kurās ne tikai mudinās sakārtot dokumentus elektroniski un sniegs praktiskus padomus un ieteikumus, kas skar dažādas nozīmīgas dzīves sfēras, bet arī aktualizēs iedzīvotāju digitālās prasmes, skaidrojot, kā izmantot notāru pakalpojumus tiešsaistē.

Šogad pirmo reizi sadarbībā ar skolu programmu “Dzīvei gatavs” “Notāru dienās” notiks īpašs pasākums vidusskolēniem “Iekāp notāra kurpēs”, sniedzot iespēju jauniešiem izzināt šīs profesijas “aizkulises”.

Šogad “Notāru dienas” rīko jau sešpadsmito reizi, un tās norisināsies 3. martā visas dienas garumā “Facebook” un “Zoom” platformā. Ikviens aicināts meklēt pasākumu, izmantojot #NotāruDienas. Notāru dienu programma šajā saitē.

Latvijas Zvērinātu notāru padome informē, ka Covid-19 pandēmijā 30 reižu pieaudzis darbību skaits videokonferences režīmā. Attālinātajā darbā klientiem vairāk jāskaidro tehniski jautājumi, atklāj uzrunātie notāri. Tikmēr izsniegto pilnvaru skaits Covid-19 pandēmijas laikā samazinājies par 37%. Savukārt pavisam nedaudz – par 2% – palielinājies noslēgto testamentu skaits. Pandēmija ieviesusi korekcijas arī citos notāra pakalpojumos: laulības šķirtas par 16% retāk, arī laulību līgumu skaits samazinājies par 17%.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm