tv3.lv

No Lielbritānijas repatriētie Latvijas iedzīvotāji dodas 10 dienu pašizolācijā uz viesnīcu

2020. gada 29. decembrī 9:59

Pirmdienas vakarā Rīgā ieradās repatriācijas avioreiss no Londonas. Uz Latviju repatriēti 46 Latvijas valstspiederīgie, kam patiesi ir neatliekama nepieciešamība atgriezties Latvijā un nevar gaidīt līdz 1. janvārim, līdz kuram regulārā aviosatiksme ar Lielbritāniju ir slēgta.

No Apvienotās Karalistes atbraukušie devušies 10 dienu pašizolācijā Rīgas viesnīcā “Rixwell Elefant Hotel”.

Sākotnēji repatriācijas reisam uz Rīgu pieteicās 140 Latvijas valstspiederīgie. Ārlietu ministrija rūpīgi izskatīja katru pieteikumu. Atmesti tie, kas vēlējušies vienkārši ierasties Latvijā brīvdienās. Daļa pārprata, ka ”Brexit” dēļ 1. janvārī kļūst par nelegālajiem imigrantiem, bet tā tas nav. Līdz ar to šie argumenti netika atzīti par ārkārtējai situācijai atbilstošiem, lai repatriētu uz Latviju. Bet lielākā daļa paši sev vien zināmu iemeslu dēļ atteicās.

Lasi vēl – Repatriācijas reiss no Lielbritānijas: atbraucējiem valsts ierādītajā viesnīcā pašizolācijā būs jāpavada desmit dienas

Jau vēstīts, ka valsts sniedz finansiālu atbalstu, lai fiziskām personām nodrošinātu pašizolācijas iespējas. Atbalsta saņēmējs varēs izvēlēties sev piemērotāko tūristu mītni no LIAA mājaslapā pieejamā mītņu saraksta, kuras pirms tam būs saņēmušas Veselības inspekcijas atzinumu. Atbalsts būs pieejams arī tiem Latvijas valstspiederīgajiem, kuri atgriezīsies Latvijā repatriācijas kārtībā no Apvienotās Karalistes.

Izmitināšanas pakalpojumu sniegšanai var pieteikties jebkura tipa tūristu mītne visā Latvijas teritorijā, kas spēs nodrošināt specifiskos epidemioloģiskās drošības pasākumus un būs saņēmuši Veselības inspekcijas apliecinājumu.

Atbalstu 80% apmērā no kopējās izmitināšanas pakalpojuma summas, bet ne vairāk kā 35 eiro diennaktī, varēs saņemt Covid-19 slimnieku kontaktpersonas, Covid-19 pacienti ar viegliem slimības simptomiem, kā arī Covid-19 pacienti pēc ārstēšanās stacionārā, kuriem vēl saglabājas simptomi. Atbalsta saņēmējam būs jāveic līdzmaksājums 20% apmērā.

Savukārt personām, kuras atgriezušās Latvijā no Apvienotās Karalistes valsts noteiktajā repatriācijas kārtībā, valsts segs 100% no kopējās izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojuma summas, bet ne vairāk kā 45 eiro diennaktī. Noteikumi paredz, ka no Apvienotās Karalistes repatriētajiem Latvijas valstspiederīgajiem 35 eiro tiks nodrošināti izmitināšanas pakalpojumam, bet 10 eiro ēdināšanai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Noteikts, ka izmitināšanas periods ilgs 14 dienas, bet repatriācijas gadījumā, veicot Covid-19 testu, desmit dienas. Atsevišķos gadījumos uzturēšanās periodu būs iespējams pagarināt vienu reizi uz tādu pašu periodu.

Atbalsta programmu īsteno LIAA sadarbībā ar Slimību kontroles un profilakses centru, Veselības inspekciju un Ārlietu ministriju.

Plānots, ka atbalsts būs pieejams līdz 2021.gada martam. Atbalsta finansēšanai paredzēts novirzīt valsts budžeta finansējumu līdz 2 173 500 eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm