No aprīļa izglītības iestādēs nebūs jālieto maskas; darbam klātienē šajā jomā vajadzēs sertifikātu

No 1. aprīļa sejas maskas un nemedicīniskie aizsegi nebūs jālieto izglītības programmu īstenošanas vietās ne izglītojamiem, ne darbiniekiem, paredz grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

2022. gada 22. martā 16:20

Vienlaikus saglabāsies tiesības izglītības iestādes vadītājam, izvērtējot epidemioloģisko situāciju, pieņemt ar dibinātāju saskaņotu pamatotu lēmumu – lietot nemedicīniskos aizsegus vai sejas maskas – augstskolās un koledžās, piemēram, koplietošanas telpās vai gadījumā, ja kāds ir inficējies ar Covid-19.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat grozījumi paredz, ka izglītojamajiem un izglītības iestādēs nodarbinātajiem nenosaka mājas karantīnu.

Turpmāk testēšanu varēs veikt, ja pamata un vidējās izglītības pakāpē, tai skaitā interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmās izglītojamajiem un nodarbinātiem, kā arī pirmsskolas izglītības pakāpē nodarbinātajiem, ir bijis kontakts ar Covid-19 inficētu personu mājsaimniecībā. Šādos gadījumos minētās personas piedalās izglītības procesā klātienē, septiņu dienu laikā pēc pēdējā kontakta ar inficēto personu veicot divus paštestus un novērojot savu veselības stāvokli.

Paštestus var veikt, ja izglītojamajiem un izglītības iestādēs nodarbinātajiem parādās Covid-19 saslimstības simptomi.

Izglītības jomā darbam klātienē joprojām būs nepieciešams Covid-19 sertifikāts

Izglītības jomā darbam klātienē arī no 1. aprīļa, kad stāsies spēkā virkne ar Covid-19 izplatību noteikto ierobežojumu atvieglojumu, vajadzēs Covid-19 sertifikātu.

Lai piedalītos izglītības procesā un tā nodrošināšanā, vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu vajadzēs pirmsskolas izglītības, pamatizglītības, vidējās izglītības un augstākās izglītības pakāpē nodarbinātajiem, neformālās izglītības un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmās nodarbinātajiem, kā arī pakalpojumu sniedzējiem, kas līgumattiecību izpildes laikā pakalpojuma sniegšanas vietā nonāk saskarē ar izglītojamiem.

Arī tālmācības izglītības ieguves formā īstenotajās vispārējās izglītības programmās nodarbinātajiem, kuri nonāk saskarē ar izglītojamiem, būs nepieciešams vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts gadījumos, kad darbiniekam ir saskare ar izglītojamo, tostarp konsultāciju laikā, uzraugot eksāmenu norisi, izlaidumā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Izglītības procesā nodarbinātie, bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēji, pedagoga privātprakses pakalpojuma sniedzēji, tālmācības izglītības programmās nodarbinātie, kuriem uz brīdi, kad noteikumi stājas spēkā, bijis spēkā esošs pārslimošanas sertifikāts, darba pienākumus varēs veikt līdz 30.jūnijam arī pēc pārslimošanas sertifikāta derīguma termiņa beigām.

Precizēts arī regulējums par vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta nepieciešamību augstskolās un koledžās studējošajiem, paredzot, ka augstskolās un koledžās studējošajiem vajadzēs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu vienīgi dalībai studiju programmas praksē vai praktiskās daļas apguvē tematiskajā grupā “Izglītība” un tematiskajā jomā “Veselības aprūpe”, ja augstskola vai koledža ir pieņēmusi pamatotu lēmumu par sertifikāta nepieciešamību.

Augstskolas un koledžas studiju programmas kursa vai moduļa daļu pilnīgu vai daļēju īslaicīgu norisi attālināti var noteikt tikai gadījumos, ja augstskolā vai koledžā pasliktinās epidemioloģiskā situācija.

No 1. aprīļa izglītības procesu klātienē īstenošanā joprojām izglītības procesā nodarbinātajiem jābūt ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Savukārt attiecībā uz izglītojamiem šāda prasība nav noteikta, kā arī tāda nav noteikta attiecībā uz izglītības pakalpojumu saņēmējiem.

Uz pieaugušo izglītības programmu un citu pieaugušo izglītības pakalpojumu sniegšanu attieksies pakalpojumu sniegšanai noteiktās prasības. Tostarp nosacījums, ka izglītības pakalpojumu sniedzējs ir tiesīgs izvēlēties organizēt pasākumu vai pakalpojumu klātienē. Izņēmums ir gadījumi, ja pakalpojumu nav iespējams sniegt attālināti un pakalpojuma nesniegšana rada risku cilvēka pamattiesību nodrošināšanai vai sabiedrības drošībai, sniegt epidemioloģiski drošā vidē, kā arī noteikt epidemioloģiskās drošības prasības pakalpojuma sniegšanas vai pasākuma norises vietā, kas ir jāievēro pakalpojuma saņēmējiem vai pasākuma apmeklētājiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm