tv3.lv

No 15. janvāra spēkā jauna prasība – ieceļošanai Latvijā jāuzrāda negatīva Covid‑19 testa izziņa

2021. gada 13. janvārī 20:00

No piektdienas, 15. janvāra, būs spēkā jauna prasība – ārzemniekiem un Latvijas pilsoņiem, iebraucot Latvijā, obligāti uzrādīt izziņu par Covid-19 testu, vēsta TV3 Ziņas.

Robežsardze sola, ka prasības ievērošana tiks stingri uzraudzīta. Vienlaikus jāņem vērā, ka Covid-19 testu pieprasa arī arvien vairāk ārvalstnieku un lidostā Rīgā daudziem tāpēc jau radušās nepatīkamas situācijas.

Tā kā negatīva Covid-19 testa apliecinājums nepaciešams, iebraucot vairāk nekā 20 Eiropas valstīs, to pārbauda jau lidostā “Rīga” vai nu pirms reģistrācijas, vai iekāpšanas lidmašīnā. Un cilvēkiem, kas šajās dienās vēlējušies lidot uz Norvēģiju, Dāniju un Nīderlandi, ir atteikta iekāpšana, jo nebija zinājuši par jauno prasību un nebija līdzi Covid-19 testa.

Lasi vēl: Epidemiologs: Negatīvs Covid-19 testa rezultāts ieceļotājiem nedod tiesības nedoties pašizolācijā

Atkarībā no iegādātās aviobiļetes veida, daļa cilvēku tad vai nu zaudē naudu, vai aviokompānija dod iespēju pārcelt lidojuma datumu. Taču, ja Covid-19 testa rezultāts ir pozitīvs, “airBaltic” šādiem klientiem izsniedz dāvanu karti, kas ļauj ceļot pēc izveseļošanās. Izceļošanai no Latvijas vajadzīgais Covid-19 tests nav valsts atmaksāts, to jāsedz pašam cilvēkam.

Covid-19 testu vislētāk patlaban var veikt valsts zinātniskajā institūtā “Bior”. Cena 38 eiro, plus pieci eiro par tulkojumu angļu vai krievu valodā.

Ārlietu ministrija gan aicina Latvijas iedzīvotājus neceļot uz ārzemēm vispār, jo tad var rasties problēmas atgriezties atpakaļ, nespējot izpildīt Latvijas jauno prasību par negatīva Covid-19 testa apliecinājumu ne vecāku kā 72 stundas. Vairākās ārvalstīs mūsu tautieši nemaz tik vienkārši nevarot tikt pie Covid-19 testa veikšanas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ārlietu ministrijas sabiedrisko attiecību speciālists Jānis Beķeris

“Ir dažas valstis, kur problēma ne tikai rindas, bet arī statusa dēļ var būt grūtības tikt pie testa. Ja tas ir īslaicīgs brauciens, nav rezidenta statusa. Ja ir pavisam sarežģīta situācija, jārēķinās, ka brauciens jāatliek. Bez testa pārvietošanās nebūs iespējama.”

Bet, ja ārvalstīs Latvijas valsts piederīgajam atklās Covid-19, tad jārēķinās ar iesprūšanu tur uz ilgāku laiku karantīnas dēļ līdz atveseļojas. Centienos izvairīties no jaunās prasības, daļa cilvēku varētu viltot negatīva Covid-19 testa izziņu, – pieļauj Valsts robežsardzē. Esot apzinātas iespējas, kā atpazīt ārzemēs veikto Covid testu viltojumus.

“Atbilstoši Krimināllikuma normām tiks vērtēta iespēja uzsākt kriminālprocesu, jo tests ir dokuments, kas piešķir noteiktas tiesības,” sacīja Valsts robežsardzes pārstāvis Rinalds Beilijs.

Ar auto vai autobusu iebraucot Latvijā no Lietuvas un Igaunijas jārēķinās, ka transportlīdzekli var apturēt.

Iekšlietu ministrijas pārstāvis Jānis Dreimanis skaidroja, ka iekšējo robežu tuvumā Valsts robežsardze veic pastiprinātu imigrācijas kontroli, un sadarbībā ar Valsts policiju veiks ne tikai “Covidpass” kontroli, bet arī to, vai ir šis Covid-19 tests.

Slimību profilakses un kontroles centrā norāda, ka ar Covid-19 saslimušie Latvijā iebrauc salīdzinoši lielā skaitā. Starp 30 un 40 gadījumiem nedēļā. Valstu saraksts ļoti plašs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Dins Merirands skaidro, ka līdz ar jaunā pasākuma ieviešanu iecerēts padarīt ceļošanu kontrolējamāku, tādā veidā arī drošāku.

Ārlietu ministrijas sabiedrisko attiecību speciālists Jānis Beķeris norāda, ka attiecīgie lēmumi ir pieņemti sabiedrības veselības interesēs, lai neapdraudētu citus.

Covid-19 testa izziņa nebūs jāuzrāda kravas auto šoferiem, jūrniekiem un bērniem vecumā līdz 11 gadiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm