Nevakcinētajiem publiskā sektora darbiniekiem regulāri jānodod Covid‑19 testi

Darbiniekiem bez vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta vēl atlicis aptuveni mēnesis, lai savus pienākumus veiktu kā līdz šim. No novembra vidus visiem publiskajā sektorā strādājošajiem Covid-19 sertifikāts būs obligāta prasība. Līdz tam nevakcinētajiem jāveic testi. Laboratorijas, darba devējus aicina procesu organizēt centralizēti, nevis sūtīt darbiniekus uz analīžu nodošanas punktiem, vēsta TV3 Ziņas.

No rekordaugstā jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaita aptuveni 400 konstatēti zinātniskajā institūtā “BIOR” nodotajās analīzēs. Tas nozīmē, ka drīz vien testi būs jānodod arī kontaktpersonām.

“Nevakcinēto darbinieku testēšana nekad nebūs pirmā prioritāte. Viņi var sabojāt visu kopējo rindu,” norāda zinātniskā institūta “BIOR” direktora vietniece laboratoriju jautājumos Olga Valciņa.

Ierasties uz testu var tikai ar iepriekšēju pierakstu. Brīvs laiks noslodzes dēļ gan būs tikai vairākas dienas uz priekšu. Pieaugot saslimstībai vēl vairāk.

“Individuāla pierakstīšanās būs tikai tur, kur ir viens vai divi nevakcinēti darbinieki, un tad darba devējs teiks – tiekat pašai galā, tajos, kur ir vairāk – meklēs kolektīvus risinājumus,” skaidro Valciņa.

Līdzīgs noskaņojums arī “Centrālajā laboratorijā”. Tās vadītāja Stella Lapiņa TV3 Ziņām atzīst, ka zvani no uzņēmumiem un iestādēm, kuri darbojas publiskajā sektorā, pienāk nemitīgi: “Es ļoti ceru, ka būs atstāti antigēni, lai uzņēmēji antigēnu testus varētu veikt paši. Jo, protams, mēs gatavojamies un uzņēmējiem jau nodrošinājām loģistiku siekalu testu savākšanai, bet tas, protams, būs vēl lielāks slogs.”

Pieaugot slodzei, “Centrālā laboratorija” šobrīd izsludinājusi vairākas vakances. Starp tām arī tiek meklēti darbinieki tieši Covid-19 analīžu noņemšanas punktos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mums nepieciešamas māsas Covid-19 testu savākšanas punktos. Ne tikai parastajās filiālēs, bet arī Covid-19 savākšana punktos. Mums medicīnas māsu trūkst visvairāk. Tā nav tikai mūsu problēma, bet vispār valstī, jo medicīnas māsu skaits valstī ir īpaši nepietiekams. Man šobrīd nepieciešamas vismaz 15 medicīnas māsas,” norāda Lapiņa.

Savukārt, cik tieši testu būs jāveic publiskajā sektorā strādājošajiem, šobrīd nav zināms. Kopējas statistikas par nevakcinētajiem publiskajā sektorā strādājošajiem nav.

Viens no lielākajiem darba devējiem valstī ir “Maxima Latvija”. Nevakcinēto tur šobrīd ir ap 30% jeb absolūtajos skaitļos ap diviem tūkstošiem cilvēku. Maxima sola testus gan organizēt, gan apmaksāt.

Lasi vēl – “Maxima” organizēs un pilnībā apmaksās darbinieku Covid-19 testus

“Šo testēšanas procesu organizējam pēc iespējas ātrākā veidā mūsu kolēģiem neatkarīgi, vai viņi strādā administrācijā vai veikalā, testi būs uz vietas, lai attiecīgi testu nogādātu laboratorijā un saņemtu testa rezultātus. [Kā paredzat, cik pēc mēneša būs nevakcinēto? -red.] Tas, ko esam novērojuši pēdēja laikā, organizējam paši savu apbraucienu, divās nedēļās savakcinējām 1500 cilvēku. Ceram, ka kolēģi pieņems šo lēmumu pēc iespējas ātrāk,” norāda SIA “Maxima Latvija” komunikācijas vadītāja Liene Dupate.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saskaņā ar valdības rīkojumu negatīvs tests der tikai 72 stundas jeb trīs diennaktis. Savukārt no novembra vidus strādāt publiskajā sektorā varēs tikai ar sertifikātu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm