tv3.lv

Neskaidrības ar Murjāņu Sporta ģimnāzijas saslimušo audzēkņu transportēšanu

2020. gada 7. augustā 20:00

Neapskaužamā situācijā nonākuši Murjāņu Sporta ģimnāzijas audzēkņu vecāki, kuru atvases saslimušas ar Covid-19. Vecākiem paziņots, ka bērni jāved mājās pašiem. Tas nozīmē, ka pēc tam būs jāpaliek karantīnā, tādējādi zaudējot darbaspējas.

Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC) uzsver, – ar to vecākiem bija jārēķinās, kad viņi savus bērnus sūtīja uz sporta nometnēm.

Kaspara dēls Murjāņos trenējas velobraukšanā. Kopā ar komandas biedriem un treneri viņiem pēc vairākām aizvadītām sacensībām konstatēts koronavīruss un no mācību iestādes jādodas mājup. Kaspara tēvs par to ir izbrīnīts – viņaprāt, loģiskāk būtu ļaut jauniešiem palikt pašreizējās telpās, lai pārlaistu karantīnas laiku, kopā arī nebūtu tik garlaicīgi, kā pa vienam. Tur arī viņus varētu apskatīt aizsargtērpā ģērbts ārsts, visus pie viena. Turklāt, izbraucot pa visu valsti, krietni palielināsies kontaktpersonu skaits.

“Tagad viņus izsūta uz visām Latvijas malām, kura ar viņiem kontaktēsies ne tikai viens, divi cilvēki. Viņiem taču nesīs pārtiku. Kā tas tiek risināts? Es to īsti nesaprotu,” saka skolēna tēvs Kaspars.

Kaspars dēla karantīnas vajadzībām jau atbrīvojis dzīvokli, tomēr nav skaidrs, kas jaunieti vedīs mājās. Ja to dara tēvs, 21 diena jāpavada karantīnā, un tas iecirtīs pamatīgu robu ģimenes budžetā. “Mana atbildība ir arī to bērnu pabarot, uztraukties, lai viņš tajā dzīvoklī 21 dienu paliek adekvāts,” bilst Kaspars.

Ja būtu drošs veids, kā nevajadzētu zaudēt darbaspējas, piemēram, uzvelkot aizsargtērpu, tēvs dēlu bez kavēšanās vestu mājās. Tomēr atbildīgās iestādes “futbolē” viena pie citas.

“Epidemioloģijas centrā teica – zvaniet uz ātro palīdzību, varbūt viņi palīdzēs, viņiem ir spectērpi. Tur man iedod telefonu kompānijai, kas šo pakalpojumu nodrošina par 0,40 eiro kilometrā. Viņi saka – vairs to nedarām, nav vairs acīmredzot bizness. Zvanu uz ātro palīdzību. Viņi saka, – jūsu problēma. Zvanu uz skolu – arī vesels cilvēks nevar vest, tie, kas ir karantīnā, pēc likuma nevar vest,” stāsta Kaspars.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

SPKC ziņo, ka skolā Murjāņos palikuši tikai divi bērni, pārējos vecāki aizveduši. Bērnu nogādāšana esot vecāku atbildība.

“Pieņemot lēmumu nodot bērnu nometnē, bija jārēķinās ar šādiem riskiem. Tie ir aprakstīti un vispārzināmi. Tāpēc jau no paša sākuma, plānojot nometņu atvēršanu, nebija plāna, skolas vai nometnes pārveidot par izolatoriem vai Covid-19 pacientu aprūpes centriem,” norāda SPKC pārstāvis Jurijs Perevoščikovs.

SPKC iesaka vecākiem meklēt kādu taksometra kompāniju, kas piekristu jaunieti atvest mājās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm