tv3.lv

Neoficiāla informācija liecina, ka Latvijai patiesībā būs jāuzņem vairāk nekā 2000 bēgļu

Saskaņā ar neoficiālu informāciju Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers nākamnedēļ piedāvās uz citām Eiropas Savienības (ES) valstīm pārvietot 160 tūkstošus bēgļu. No šā skaita Latvijai būtu jāuzņem 2239 bēgļi.

2015. gada 4. septembrī 14:37

Pašlaik bēgļi, par kuriem tiek runāts, atrodas Grieķijā, Itālijā un Ungārijā.

Eiropas Komisija ar savu piedāvājumu nāks klajā nākamnedēļ, pēc tam par konkrētu rīcību būs jāvienojas Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pašlaik Latvija apņēmusies uzņemt 250 bēgļus, un tas jau radījis plašas diskusijas sabiedrībā.

Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne jau aicinājusi morāli sagatavoties uz ko vairāk nekā tikai 250 bēgļu uzņemšanu. Pārsvarā Latvijas politiķi Eiropas Komisijas iespējamo piedāvājumu komentē ļoti skeptiski.

Ko par to domā Latvijas politiķi?

Rihards Kols, Saeimas deputāts, VL-TB/LNNK:

Mēs redzam, kas notiek jau ar šo pozīciju par 250 bēgļiem, ko Ministru kabinets ir apstiprinājis. Mums uz ļoti daudziem jautājumiem joprojām nav atbildes. Pirms mēneša bija tikšanās uz Straujumas kundzi, kur uz lielu daļu jautājumu mēs nesaņēmām atbildes un neguvām pārliecību, ka Latvija ir gatava tos pašus 250 bēgļus uzņemt. Šeit runāt par diviem tūkstošiem, es domāju, – tā būs smaga, smaga krīze, gan politiska gan sabiedrībā kopumā.

Armands Krauze, Saeimas deputāts, ZZS:

Mēs noteikti savu kopējo viedokli formulēsim nākamnedēļ, bet frakcijā mums tāda neliela diskusija bija, un vairākums uzskata, ka šiem 250 bēgļiem mēs piekrītam, solidarizējamies, un ar to arī ir jāpieliek punkts. Neesam spējīgi vienkārši no resursu viedokļa par lielāku skaitu runāt.

Foto: LETA

Foto: LETA

Kārlis Šadurskis, Saeimas deputāts, Vienotība:

Ja mēs risināsim Eiropas Savienības mērogā tikai distribūcijas jautājumus, tas radīs papildu interesi visiem cilvēku kontrabandistiem, kas domās: nu tā lieta strādā! Un tad būs arvien jaunas, jaunas un jaunas nelaimīgu cilvēku piegādes. Tā kā būtībā primārais jautājums, kas būtu risināms visā Eiropas Savienības mērogā, ir sistēmisks risinājums, ko darīt. Šobrīd vienošanās ir par 250 bēgļiem. Vienkārši turpināt sadali bez ilgtermiņa risinājuma meklēšanas – Eiropa to nevar atļauties. Ne tikai Latvija.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm