tv3.lv

Nelikumība! Kāds Latvijas uzņēmums bīstamus pārtikas blakusproduktus pārdevis citās valstīs

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) atklājis shēmu, kas atklāj, kā kāds Latvijas uzņēmums bīstamos, pārtikā neizmantojamos dzīvnieku izcelsmes blakusproduktus pārdēvējis par mazāk bīstamiem un realizējis trešajām valstīm, kas ir stingri aizliegts.

2016. gada 7. martā 18:10

PVD skaidro, – pēc dokumentiem, kādā Latvijas uzņēmumā nonākušas 25 dzīvnieku izcelsmes blakusproduktu kravas no Vācijas, kuras bija paredzēts pārstrādāt. Taču, veicot pārbaudi, atklājās, ka Latvijas uzņēmuma noliktavā kravas neatrodas. Uzņēmums skaidro, ka tās nosūtītas uz Bulgāriju un Rumāniju, tomēr pārbaudē atklājies, ka valstīs, kuras norādītas kā kravas saņēmējas, neviena krava nav saņemta, bet kravu pavaddokumenti ir viltoti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Taivo Lāāts, PVD Veterinārās uzraudzības departamenta vecākais eksperts:

Tika veidotas shēmas, kad bīstamajiem produktiem maina marķējumu, tos nogādā trešajās valstīs, un tad tie tiek izbaroti dzīvniekiem. Bīstamība ir gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem, turklāt beigās šis produkts nokļūst atpakaļ Eiropas valstīs.

Pēc PVD rīcībā esošā informācijas, iznīcināšanai paredzētie blakusprodukti nonākuši Bangladešā, Vjetnamā un Malaizijā, kur izmantoti dzīvnieku barības ražošanai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm