Nelegālā rūpnīcā Kurzemē atrod 24 tonnas tabakas

Šonedēļ Kurzemē uzieta nelegāla tabakas rūpnīca, kuras darbības vēriens pārsteidzis pat pieredzējušus Valsts ieņēmumu dienesta izmeklētājus – izņemtas vairāk nekā 24. tonnas tabakas lapas un gatavā produkcija, vēsta TV3 Ziņas.

2020. gada 17. septembrī 22:15

Nelegālā tabakas rūpnīca uzieta Talsu novadā. TV3 ziņu rīcībā ir informācija, ka tā ierīkota bijušajā alkoholisko dzērienu ražotnē. Valsts ieņemumu dienesta (VID) sniegtā informācija liecina, ka nelegālā rūpnīca darbojusies aptuveni mēnesi.  Uz vietas VID izmeklētāju ierašanās brīdī tur atradušies ražotnes darbinieki, visi arī aizturēti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Brīdī, kad mēs ieradīsimies, tur atradās pieci darbinieki, ļoti modernas tabakas pāstrādes iekārtas, kā arī, uzsākot kriminālprocesu, uzietas vairāk nekā 24 tonnas tabakas lapu un gatavās produkcijas. No šīm te 24 tonnām tabakas bija iespējams saražot miljons 220 tūkstošus paciņu cigarešu,” atceras VID Nodokļu un muitas pārvaldes priekšnieks Kaspars Podiņš,

Kā atzīst VID, – ja šīs cigaretes  nonāktu apritē, valsts budžetam būtu gājuši secen teju divi miljoni eiro. Likumsargi atklāj, ka nelegālie biznesmeņi darboās ar vērienu – gan jau saražotās produkcijas apjoma, gan arī tehniskā nodrošinājuma ziņā – ražotne bija profesionāli izveidota un aprīkota ar modernām cigarešu izgatavošanas iekārtām.

“Interesanti bija tas ka modrnas iekartas tabakas žāvēšanai irdināsanai moderna ventilācijas iekārta, lai apkārtnē esošajiem cilvēkiem nerastos aizdomas, jo tabakas smarža ir ļoti saprotama un jūtama, tā kā noziedznieki bija pamatīgi gatavojušies. (..) Telpās bia ierīkota tāda kā viesnīca darbiniekiem, kuri tika nodrošināti ar produktiem un gultas vietām, būtībā, lai, neizejot no telpām, varētu strādāt no vietas un turpināt ražošanas procesu,” sacīja VID Nodokļu un muitas pārvaldes priekšnieks.

Patlaban izmeklēšanas nolūkos plašāka informācija netiek sniegta, norit darbs pie tā, lai atklātu nelegālā biznesa organizatorus.

Lasi vēl: VP izņēmusi gandrīz 300 000 cigarešu bez Latvijas akcīzes markām; aizturēti arī noziedzīgās grupas dalībnieki

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm