tv3.lv

Nedēļas laikā Ukrainā cietušo ārstēšanai iedzīvotāji ziedojuši 2000 eiro

Kopš Ukrainas konfliktā cietušo atbalsta fonda izveides Latvijā 18. septembrī iedzīvotāji tam ziedojuši vairāk nekā divus tūkstošus eiro, šodien stāstot par fonda mērķiem, sacīja “Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta.

2014. gada 23. septembrī 19:00

Dimanta teica, ka fondam ir divi mērķi. Pirmkārt, iedzīvotāju ziedotie līdzekļi tiks izmantoti, lai Ukrainas karā cietušajiem – gan militārpersonām, gan civilpersonām – Latvijā nodrošinātu ārstniecību un rehabilitāciju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pirmais cietušais, kurš par Latvijas sabiedrības ziedojumiem varētu uzsākt ārstniecību, jau ir apzināts. Tas ir 22 gadus vecs jaunietis, kurš kā brīvprātīgais Ukrainas aizsargs vienīgais izdzīvoja kaujā pie Lutugino, sacīja fonda veidotāji.

Savukārt otrs fonda mērķis ir dot iespēju Latvijas mediķiem braukt uz Ukrainu, lai klātienē palīdzētu vietējiem mediķiem aprūpēt un ārstēt cietušos.

Dimanta sacīja, ka iedzīvotājiem būtu jāziedo fonda mērķim, jo Latvija ir piedzīvojusi okupāciju, tādējādi apzinās palīdzības nepieciešamību. Tāpat iedzīvotāju iesaistīšanās, viņasprāt, būtu pozitīvs signāls Latvijas sadarbības partneriem. “Ja mēs nepalīdzēsim Ukrainai kaut ar vienu eiro, kādēļ lai vajadzības gadījumā kāds palīdzētu mums,” izteicās Dimanta. Ziedot ir svarīgi arī no cilvēciskā aspekta, viņa uzsvēra.

Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs un fonda idejas autors Renārs Putniņš sacīja, ka līdz šim saziedotie 2000 eiro ļautu uzņemt Latvijā vienu pacientu vai arī aizsūtīt uz Ukrainu vienu ārstu divu nedēļu darbam. Šobrīd par iespēju klātienē palīdzēt Ukrainā cietušajiem esot interesējušies trīs mediķi.

Kā pirmais tiks izvēlēts tas palīdzības veids, kuru īstenot būs iespējams ātrāk. Abi mērķi ir vienlīdz būtiski, uzsvēra “Ziedot.lv” vadītāja.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mēs aicinām ikvienu Latvijas iedzīvotāju, kuram ir svarīgas tādas vērtības kā neatkarība un cilvēka cieņa, ziedot,” teica Dimanta.

Tāpat viņa solīja, ka “Ziedot.lv” regulāri informēs iedzīvotājus par saziedoto līdzekļu daudzumu un to izlietojumu, tā nodrošinot ziedojumu izlietojuma caurskatāmību.

Viņa arī piebilda, ka programma visdrīzāk nebūs īslaicīga, tomēr tās ilgums būs atkarīgs no iedzīvotāju iespējām ziedot un vajadzībām Ukrainā.

Ziedot ir iespējams portālā “Ziedot.lv”, kā arī zvanot uz labdarības tālruni 90067003, tā ziedojot 1,42 eiro.

Fonda veidotāji arī atgādināja, ka koalīcijā šobrīd notiek diskusijas par vēl desmit vai 15 Ukrainā cietušo ārstēšanu Latvijā par valsts līdzekļiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm