tv3.lv

Nāvei nolemtā ķēvīte Maira izķepurojas no autokatastrofā gūtajām traumām

Ievērojamu rezonansi izraisījusi vēsts par kādu uz ceļa notriektu zirgu, kurš guvis traumu un kura saimniece nakti pavadījusi kopā ar savu lopiņu. Rugāju novadā notriektajai ķēvei, kurai stipri sadragāta priekškāja, varētu veikt Latvijā nebijušu operāciju – uzlikt protēzi.

2015. gada 10. jūnijā 8:00

Naktī, kad noticis liktenīgais nelaimes gadījums uz ceļa, zirga saimnieci pārsteigusi policijas rīcība – viņi uzlikuši ķēvei atstarojošo vesti un izziņojusi saimnieka meklēšanu, pat aizmirstot piebilst, ka mājlopu ir sabraucis auto.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reti kurš ticēja, ka Maira izdzīvos, un Latvijas veterinārārsti ieteikuši dzīvnieku iemidzināt. Tomēr ķēvītes saimnieki nolēmuši nepadoties un šobrīd dara visu, lai Maira varētu pilnvērtīgi atgriezties un atkal dzīvot pilnvērtīgi.

“Zirgi uz trīs kājām nedzīvo. Bet, ņemot vērā to, ka ir iespējams uzlikt protēzi, ir pieslēgušies vetārsti no Vācijas, kuri ir ar mieru atbraukt uz Latviju, lai varētu veikt Mairai operāciju,” raidījumam stāstīja dzīvnieku aizsardzības biedrības Ķepu-ķepā aktīviste Gundega Bidere.

Radusies ideja par protēzes veidošanu ķēvītei, un cilvēku atsaucība ir milzīga – Mairai šobrīd saziedoti vairāk nekā 3000 eiro, tomēr operācijas veikšana ir daudz dārgāka.

“Zirgu protezēšanā Latvijai nav pieredzes, tas ir ļoti dārgs pasākums. Tā kā tas ir ilgstošs process, Latvijā parasti izvēlas eitanāziju, tas ir vieglāk un vienkāršāk, lētāk. Citas valstīs protēzes skaitās prestižas. Āfrikā ziloņiem liek protēzes. Kāpēc tad to nevar izdarīt zirgam?” vaicāja Bidere.

Sociālajos tīklos ķēvītei Mairai palīdzību sāka piedāvāt īpaši pēc tam, kad uzzināja, ka zirgs diennakti nogulējis uz ceļa pēc notriekšanas un pat policisti nebija spējuši palīdzēt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dzīvnieku aizsardzības biedrībā Ķepu-ķepā četru gadu laikā no nepareizas turēšanas ir izglābti desmit zirgi. Maira, ja viss izdosies, būs vienpadsmitā.

Skaties video:

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm