tv3.lv

Navaļnijs sūdzēs tiesā Putina preses sekretāru

Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs pavēstījis, ka sūdzēs tiesā Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretāru Dmitriju Peskovu, kas nule kā apgalvojis, ka ar Navaļniju strādā ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) speciālisti.

2020. gada 1. oktobrī 19:15

“Ziniet, es samēra reti sūdzu tiesā propagandistus, kaut arī viņi dienām melo par mani. Vienkārši negribu tērēt laiku. Tomēr šeit ir tiešs valsts ierēdņa apgalvojums. Tāpēc, pirmkārt, es sūdzu tiesā Peskovu,” ierakstā savā vietnē norādīja opozicionārs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Otrkārt, pieprasu publiskot pierādījumus un faktus, kas norāda uz manu “darbu ar CIP speciālistiem”. Tieši televīzijā parādiet, labākajā raidlaikā. Atļauju,” mudināja Navaļnijs.

“Es vienkārši esmu pārliecināts, ka viņiem Kremlī visur karājas Gebelsa portreti. Viss pēc viņa norādēm. Šausminoši spilgti meli izplatās ātri, piesaista uzmanību un novērš fokusu no tā, kas jāslēpj,” raksta Navaļnijs. “Es viennozīmīgi uzskatu, ka aiz atentāta, kas bija vērsts pret mani, stāv personīgi Putins. Kas gan vēl varēja dot pavēli tiem diviem trim specdienestu vadītājiem, kuru rīcībā ir “Novičok”, un cilvēki, kas mācēja to pielietot? Par to es pastāstīju žurnālam “Der Spiegel”.”

“Ja līdz šim Kremļa meli bija diapazonā no “tas ir diabēts” līdz “viņš simulēja un pats sevi saindēja”, tad pēc mana paziņojuma vajadzēja melot kaut ko krāsaināku un agresīvāku. Lietā tiek likta vecā labā CIP. (..) Tikai šoreiz apsūdzības pauž nevis kāds valsts televīzijas klauns, bet Putina preses sekretārs Peskovs,” norādīja Navaļnijs.

Kā Kremļa preses sekretārs ceturtdien sacīja žurnālistiem, Navaļnija apsūdzības, ka aiz viņa saindēšanas ar ķīmisko ieroci “Novičok” stāv Putins, ir nepamatotas.

Lasi vēl: Navaļnijs: Aiz manas saindēšanas stāv Putins

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Žurnālisti arī lūdza Peskovu komentēt Krievijas parlamenta apakšnama spīkera Vjačeslava Volodina pieņēmumus, kas Navaļnijs strādā ar ārvalstu izlūkdienestiem.

“Drīzāk ir tā, ka nevis pacients strādā ar Rietumu specdienestiem, bet Rietumu specdienesti strādā ar viņu. Tā būs korektāk,” skaidroja Peskovs.

“Tiešām, ir tāda informācija. Es pat varu pateikt konkrēti – ar viņu šajās dienās strādā ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes speciālisti,” viņš piebilda.

Navaļnijs intervijā, kas ceturtdien publicēta vācu žurnāla “Der Spiegel” tīmekļa vietnē, pauda pārliecību, ka aiz viņa saindēšanas ar ķīmisko ieroci “Novičok” stāv Putins.

“Es apgalvoju, ka aiz nozieguma stāv Putins, un man nav nevienas citas notikušā versijas,” intervijā sacīja Navaļnijs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Navaļnijam 20.augustā kļuva slikti lidojuma laikā no Tomskas uz Maskavu, pilots veica ārkārtas nolaišanos Omskas lidostā, un Navaļnijs ar saindēšanās pazīmēm nesamaņā tika nogādāts Omskas slimnīcā. 22.augustā Navaļnijs no Krievijas tika pārvests uz Vāciju, kur viņa ārstēšanu uzņēmās Berlīnes Universitātes klīnika “Charite”.

2. septembrī Vācija paziņoja, ka iegūti neapstrīdami pierādījumi, kas apliecina, ka Navaļnijs ir saindēts ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder pie “Novičok” grupas. Šo slēdzienu vēlāk apstiprinājušas arī Francijas un Zviedrijas laboratorijas.

22. septembrī Navaļnijs no Berlīnes slimnīcas tika izrakstīts.

Rietumvalstis ir pieprasījušas Krievijai paskaidrojumus, taču Kremlis ir noraidījis jebkādu savu saistību ar šo slepkavības mēģinājumu.

Navaļnijs sarunā ar “Der Spiegel” atkārtoti paziņoja, ka plāno atgriezties Krievijā uz uzsvēra: “Man uzdevums tagad ir palikt bezbailīgam. Es nebaidos.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm