Narkoloģe: Parādījušās bīstamas narkotiku kombinācijas, kas nodara milzu postu

Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā 2015. gadā tika uzņemti 248 pacienti ar narkotisko un psihoaktīvo vielu intoksikācijām un atkarībām. Pērn pacientu skaits esot nedaudz samazinājies – 2016. gadā stacionārā nonāca 225 cilvēki. Pārsvarā šeit cilvēki nonāk pēc marihuānas un amfetamīna lietošanas.

2017. gada 14. februārī 14:24

Narkoloģiskās palīdzības dienesta stacionāra virsārste Sarmīte Skaida norāda, ka galvenokārt tie ir vīrieši vecumā no 17 līdz 28 gadiem, taču diemžēl joprojām arī bērni nonāk stacionārā ar narkotiku intoksikācijām. Tiesa gan, šādu pacientu skaits pērn samazinājies trīsarpus reizes salīdzinājumā ar 2015. gadu, kad stacionārā ārstējies 21 bērns pēc narkotiku vai citu psihoaktīvu vielu lietošanas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Satraucošā tendence, kas Narkoloģiskās palīdzības dienesta stacionāra pacientu vidū tiek vērota jau pāris gadus, ir dažādu narkotisko vielu lietošana vienlaikus, kas būtiski sarežģī un paildzina ārstēšanās procesu.

Sarmīte Skaida, RPNC Narkoloģiskās palīdzības dienesta stacionāra virsārste

Ļoti izteiktas ir vairāku vielu kombinācijas. Piemēram, marihuānai ir pievienots klāt benzilpiperazīns, amfetamīnam klāt pievienots kokaīns. Tas nozīmē, ka nav vairs kā viena tīra viela, bet ir kā mikss, kas, protams, ir daudz nepatīkamāk izpausmes ziņā un ārstēšanas ziņā, un skaidrs, ka nodara pacientam daudz lielāku ļaunumu šo vielu kombinācija.

Ne tikai dažādu vielu apvienošana, bet arī jauno vielu parādīšanās būtiski apgrūtina ārstu narkologu darbu, plānojot ārstēšanu un nosakot, kādu vielu konkrēts cilvēks ir lietojis. Tikai 2016. gada laikā tika atklātas 75 jaunas psihoaktīvās vielas, kas netiek klasificētas kā narkotikas, taču ir ar līdzīgu efektu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm