Saturs turpinās pēc reklāmas

Nāgels nolēmis pamest Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatu

Nedēļas nogalē no amata atkāpies Latvijas Okupācijas muzeja direktors Gunārs Nāgels, aģentūru LETA informēja Latvijas Okupācijas muzeja biedrības (LOMB) valde.

2019. gada 23. jūlijā 16:38

Muzeja biedrības valde izteikusi Nāgelam pateicību par darbu muzeja labā un atlūgumu pieņēmusi. Valde piedāvājusi direktoram atstāt amatu nekavējoties, bet Nāgels šo piedāvājumu nav pieņēmis un amatu pametīs 20. augustā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

“Mans darba līgums, Latvijas Okupācijas muzeja biedrības statūti un Latvijas Okupācijas muzeja nolikums uzliek lielu atbildību direktoram. Nolikumā rakstīts, ka muzeja Direktors ir atbildīgs par līdzekļu racionālu izmantošanu, regulāri atskaitoties valdei. Šādu smagu atbildību es varu uzņemties tikai tad, ja man ir arī iespēja valdes pārraudzībā pēc saviem uzskatiem rīkoties ar Latvijas Okupācijas muzeja biedrības līdzekļiem,” atlūgumā rakstījis Nāgels.

“Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valde ir iejaukusies muzeja operatīvajā darbībā un stingri ierobežojusi manas tiesības līdzekļu izmantošanā,” turpinājis Nāgels, “es uzskatu, ka šī iejaukšanās novedīs vai ir jau novedusi pie līdzekļu neracionālas izmantošanas. Es izjūtu lielu atbildību pret ziedotiem un valsts piešķirtiem līdzekļiem un neuzskatu, ka es varu piedalīties to neracionālā izmantošanā.”

Nāgels aģentūrai LETA sacīja, ka viņam kā muzeja direktoram ir juridiska atbildība par līdzekļu izmantošanu, tomēr viņš nevar ar līdzekļiem rīkoties tā, kā šķiet pareizi, bet atbildību par to tāpat ir spiests uzņemties. “Tagad ir lēmums, ko ierosina biedrības valde – par jauno ekspozīciju. Mana vadītā grupa bija iesākusi veidot plānus par jaunās ekspozīcijas izveidi, bet pašlaik ir pieņemts lēmums to visu izmest un sākt ekspozīcijas plānošanu no jauna un rīkot konkursu,” pauda Nāgels.

Tāpat viņš piebilda, ka nav zināms, kad vispār varēs atvērt ekspozīciju un cik tas izmaksās. “Mums ir attīstības plānošanas grupa, kuras vadītājs esmu es. Bijām izstrādājuši nākotnes nacionālo modeli, bet tas netiek ņemts vērā. Visas lietas ņemot kopā, man nav nekādas pārliecības, ka arī turpmākie valdes norādījumi būtu saskaņā ar līdzekļu profesionālu izmantošanu,” viņš sacīja.

Nāgels arī pauda, ka biedrības valde nosaka, ko direktors drīkst darīt un ko nedrīkst, tamdēļ pieņēmis lēmumu atstāt muzeja direktora amatu. “Es nevaru uzņemties atbildību par to, ko nedomāju.”

Valde par direktora vietas izpildītāju līdz jauna direktora iecelšanai apstiprinājusi muzeja Krājuma glabātāju Taigu Kokneviču, kura kā direktora vietniece direktoru aizstājusi arī agrāk. Lai nodrošinātu labu muzeja funkcionēšanu, par Koknevičas vietnieci apstiprināta ilggadējā muzeja direktore Gundega Michele.

Valde drīzumā plāno izsludināt konkursu uz direktora vietu. Muzeja direktors Latvijas Okupācijas muzeju vada kā LOMB pilnvarota persona.

Nāgels direktora amatā bijis piecus gadus – kopš 2014. gada 1. jūlija.

Latvijas Okupācijas muzejs ir Latvijas Okupācijas muzeja biedrības struktūrvienība – tas ir nevalstiskas organizācijas pārvaldīts privāts muzejs. Biedrības augstākais lēmējorgāns ir biedrības pilnsapulce, kas ievēl valdi no pieciem locekļiem. Valde pārrauga muzeja darbu, pieņem no direktora atskaites. Biedrība arī apstiprina amatā muzeja direktoru.

Līdz šim spēkā esošajos statūtos bijis noteikts, ka muzeju direktors vada patstāvīgi. Statūtu grozījumos, kas pieņemti 2019.gada 20.jūnijā, vārds “pastāvīgi” izņemts. Jaunais pārvaldības modelis paredz, ka direktors ir starpnieks starp biedrības valdi un muzeja algotajiem darbiniekiem, kas muzeju vada uz biedrības pilnvaras pamata valdes pārraudzībā. Visi svarīgākie muzeja darbības virzieni ir jāsagatavo direktoram, bet apstiprinājumu tiem dod valde. Savukārt direktoram ir jānodrošina valdes pieņemto lēmumu izpilde.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas