Nacionālie bruņotie spēki Ukrainā nogādās divdesmit tonnas humānās palīdzības

Šonedēļ Nacionālo bruņoto spēku karavīri un virskapelāns Elmārs Pļaviņš dosies uz Ukrainu, lai Austrumukrainā nogādātu divdesmit tonnas humānās palīdzības, kas paredzēta Ukrainas bruņoto spēku karavīriem, viņu ģimenēm un militārajā konfliktā cietušajiem civiliedzīvotājiem, informēja Aizsardzības ministrijas (AM0 Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļā.

2021. gada 11. janvārī 17:20

Aizsardzības nozare humānās palīdzības sūtījumus Ukrainā nogādā sadarbībā ar Ārlietu ministriju.

Šis būs jau divdesmit pirmais humānās palīdzības sūtījums, un tas ietvers Zviedrijas labdarības organizācijas “Erikshjälpen” ziedoto apģērbu un apavus, sešas gultas slimnīcai Austrumukrainā, Latvijas uzņēmuma “SRC Brasa” ražoto funkcionālo “Suited Systems” apģērbu karavīriem, nodibinājuma “Fonds Cerība Ģimenei” ziedotos roku dezinfekcijas līdzekļus, sadzīves piederumus, sveces un pārtikas preces, zemnieku saimniecības “Ķelmēni” un zemnieku saimniecības “Kalna Kraučas” cepto maizi, kā arī vairāk nekā 100 Zemessardzes štāba un Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas personāla sagatavoto saldumu paciņu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Labdarības sūtījumu Latvijas aizsardzības nozares pārstāvji nodos vairākām Ukrainas pašvaldībām un labdarības organizācijām, kuras to nogādās Ukrainas bruņoto spēku karavīriem, viņu tuviniekiem un civiliedzīvotājiem, kuri cietuši no karadarbības Austrumukrainā, informēja AM.

Latvijas aizsardzības nozare jau astoto gadu sniedz atbalstu militārā konflikta rezultātā cietušajiem Ukrainas karavīriem un viņu ģimenēm.

Kopš 2014. gada vasaras Ukrainas bruņoto spēku un Ukrainas Nacionālās gvardes karavīru bērni saņem sūtījumus, uzsākot skolas gaitas, kā arī dāvanas Ziemassvētkos, uz Ukrainu regulāri tiek sūtītas kravas ar humāno palīdzību.

Kopš 2017. gada humānās palīdzības kravas nogādātas tieši Doņeckas apgabalā, kur palīdzība gan karavīriem, gan civiliedzīvotājiem nepieciešama visvairāk, un to kopējais apjoms jau pārsniedz četrsimt tonnas. Tāpat Nacionālo bruņoto spēku Kapelānu dienests regulāri sadarbojas ar Ukrainas armijas atbildīgajām struktūrvienībām, lai sniegtu atbalstu Ukrainas karavīriem un civiliedzīvotājiem.

Aizsardzības nozare humānās palīdzības sūtījumus Ukrainā nogādā sadarbībā ar Ārlietu ministriju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm