tv3.lv

Nacionālā rehabilitācijas centra “Vaivari” attīstībai nepieciešama jauna ēka

Svētki cilvēku rehabilitācijai visā Latvijā – centrs “Vaivari” šodien svin 30 gadu jubileju. Daudz sveicēju šodien pulcēsies Jūrmalā, Vaivaros, lai sveiktu centra “Vaivari” pacientus un darbiniekus, kuri sparīgi strādā, lai grūtībās nonākušie daudzos gadījumos nostātos uz kājām.

Disku golfs ir jaunākā ārstējošā spēle, kas izveidota rehabilitācijas centra “Vaivari” pagalmā.

Šajā vietā apzināti ir atstāts zālājs, lai ratiņkrēsls ripotu ar lielu piepūli. Tas viss trenē ratiņos esošo spēles dalībnieku muskuļus.

Jānis traģiskā negadījumā traumēja sprandu. Tagad jau vairāk nekā pusotru gadu viņš sparīgi strādā pie tā, lai kļūtu iespējami vesels un neatkarīgs: “Diezgan liels progress. Man bija teikts, ka es vispār nekad nestāvēšu uz kājām. Tagad es varu jau piecelties kājās.”

Centra pagalmā ir uzbūvēts arī treniņu laukums cilvēkiem ratiņkrēslā. Kanādā izveidots projekts sniedz cilvēkiem iespēju drošos apstākļos pierast pie braukšanas ratiņkrēslā pilsētas apstākļos.

Ergoterapeite Zoja Osipova paskaidro, ka dažādie treniņi un spēles cilvēkiem rehabilitācijā ļauj atgūt drosmi. Drošību par savām spējām, par to, ka viņi var doties pastaigā pilsētas ielās. Cilvēku darbs tiek precīzi mērīts, lai objektīvi var sekot līdzi sasniegtajam.

Nacionālā rehabilitācijas centra valdes priekšsēdētāja Anda Nulle rāda vienu no daudzajām tehniskajām iekārtām, kas māca cilvēkus staigāt no jauna.

Šīs dārgās iekārtas ļauj cilvēkiem atgūties pēc smagām traumām. Iekārtas attīstās kopā ar rehabilitācijas centru Vaivaros. Tāpat arī ļoti svarīga ir rehabilitācijas filozofija, ka pacients ir aktīvs atveseļošanās līdzdalībnieks.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Fizioterapija, ergoterapija, aidiologopēdija, rehabilitācijas ārsts koriģē visu šo procesu kopā ar pacientu,” skaidro Anda.

Ir daudz mainījies nacionālā rehabilitācijas centra 30 gadu vēsturē. Krietns un liels atspēriens rehabilitācijas attīstībai būtu, ja centrs iegūtu arī jaunu ēku, kas būtu daudz piemērotāka pacientu un ārstu darbam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm