tv3.lv

Mūžībā devies mecenāts Juris Petričeks

Otrdien, 25. janvārī, 85 gadu vecumā mūžībā devies mecenāts Juris Petričeks, kurš ir bijis ilggadējs Vītolu fonda ziedotājs, Latvijas Okupācijas muzeja atbalstītājs un bijušais padomes loceklis, kā arī atbalstītājs izglītības, mākslas un vēstures jomā.

27. janvārī 13:56

2007. gadā Juris kopā ar sievu Ritu Petričeku ieguva “Latvijas lepnuma” balvu par atbalstu Alūksnes novada Pededzes pagasta jauniešu izglītošanā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Juris Petričeks dzimis 1936. gada 5. maijā Pededzes pagastā, tagadējā Alūksnes novadā. Otrā pasaules kara laikā Petričeka ģimene devās bēgļu gaitās, vispirms uz Vāciju un vēlāk – uz ASV. Viņš absolvējis Stenforda Universitāti, iegūstot bakalaura un maģistra grādu elektroinženierzinātnēs. Viņa darbs ASV bija saistīts galvenokārt ar radaru tehnoloģijām un to pētniecību.

Pēc darba gaitu beigšanas Juris Petričeks turpināja aktīvu labdarības un sabiedrisko darbību, tajā skaitā bijis studentu korporācijas “Talavija” filistrs un atbalstītājs gan ASV, gan Latvijā.

2000. gadu sākumā Juris Petričeks atjaunoja dzimtas īpašumu Pededzes pagasta “Silenieku dzirnavās”, bet 2008. gadā ar sievu Ritu pārcēlās no ASV uz pastāvīgu dzīvi Latvijā, Siguldā.

2012. gadā Juris Petričeks izdeva sievas Ritas sarakstīto viņas tēva biogrāfiju “Bertrams Rozenbergs. Fiat justitia.”, bet 2015. gadā klajā nāca viņa grāmata par savu dzimtu “Pededzes pagasta Petričeki”.

Atvadīšanās no Jura Petričeka notiks 4. februārī tuvāko radu un draugu lokā Pededzes pagasta Kūdupes kapos.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm