3 komentāri

Šogad “Latvijas lepnuma” balvu nominācijā “Drosme un pašaizliedzība” saņēma ugunsdzēsējs Tomas Jaunzems, kurš brīnumaini izglāba ārā pa logu lecošu sievieti.

Ķēriena mirklis iemūžināts video, kas pēcāk guva lielu uzmanību kā sociālajos tīklos, tā arī pašmāju un ārvalstu presē.

Tās bija tikai pāris sekundes, bet to laikā glābta dzīvība. Ugunsdzēsēja Tomasa Jaunzema rokas spēja satvert jaunās sievietes kājas, sešu darba gadu laikā šī viņam bija pirmā reize, kad viņam nācās palīdzēt cilvēkam dzīves smagākajā brīdī.

Jau skolas laikā, kad vēstures stundās skolotāja stāstījusi par Latvijas varoņiem un viņu apbalvojumiem, Tomas esot nodomājis: “Arī es reiz saņemšu ordeni, ja kādu glābšu.”

Kopā ar komandas biedriem no melnu dūmu pilna gaiteņa pansionātā izvest seniorus vai nocelt kaķi no koka – tik dažādi izsaukumi ir glābējiem. Viņi nekad nezina, kāds būs nākamais izsaukums, bet uz katru jādodas ar mērķi ātrāk palīdzēt un glābt. Izglābt arī tad, ja pats cilvēks to nevēlas.

Atminoties tās dienas notikumus, kad izglābta pa logu lecoša sieviete, Tomas stāsta: “Klusām atvēru logu, lai neizprovocētu viņu uz lekšanu. Paskatījos uz augšu, ieraudzīju, ka viņa ir pamainījusi pozu. Bija jau atgāzusies un skaitīja sekundes no 10 līdz 1… Kad viņa izskaitīja, es jau biju gatavs viņu ķert. Bet labi, ka viņa neizleca tajā brīdī, jo pēc tam es sapratu, ka tad nebūtu viņu noķēris. Par laimi, kolēģis paspēja īstajā brīdī, lai pieāķētu mani pie drošības jostas un es varētu tikt tālāk ārā pa logu.”

Ikdienā Tomas ir kluss un diezgan noslēgts cilvēks – tā viņu raksturo komandas biedri Rīgas ugunsdzēsēju 8.daļā.

“Esmu sapratis, ka esmu izvēlējies īsto profesiju, jo esmu piepildījis bērnības sapni – izdarīt lielu lietu un saņemt par to medaļu,” saka Tomas.

Šā gada “Latvijas lepnuma” ceremoniju skaties šeit! 

Par projektu

”Latvijas Lepnums” ir 2004. gadā aizsākts kanāla ”TV3” (SIA All Media Latvia) sociālās atbildības projekts, kas jau vairāk nekā 16 gadu garumā ”Latvijas Lepnuma” godināšanas ceremonijā apbalvo līdzcilvēkus, kuri ar pašaizliedzīgu, nesavtīgu rīcību un iedvesmojošu darbu ir padarījuši Latviju labāku, veicinot pozitīvas pārmaiņas, vairojot iejūtību, iekļaušanu, uzlabojot cilvēku savstarpējās attiecības un sabiedrības domu.