tv3.lv

“Muļķīgi būtu teikt, ka esmu sarūgtināts!” Magonis komentē attaisnojošo tiesas spriedumu

2021. gada 21. janvārī 20:17

Vidzemes rajona tiesa Limbažos attaisnoja par kukuļošanu apsūdzēto bijušo VAS ”Latvijas dzelzceļš” (LDz) valdes priekšsēdētāju Uģi Magoni un Igaunijas uzņēmēju miljonāru Oļegu Osinovski. Abus vainoja koruptīvos noziegumos. Osinovski par kukuļošanu, bet Magoni – par pusmiljona eiro kukuļa pieņemšanu, lai LDz meitas firma no Osinovska iepirktu sadārdzinātas, vecas lokomotīves.

Spriedums pasludināts Covid-19 pandēmijas diktētos apstākļos. Tiesa notika Limbažos, bet iesaistītie notiekošo vēroja viedierīcēs, attālināti.

Vienīgais no iesaistītajiem uz sprieduma pasludināšanu klātienē bija ieradies Uģis Magonis. Lietu izskatīja Limbažu tiesa, jo Magonim inkriminētais noziegums tika pārtraukts Salacgrīvas novadā, kur 2015. gada augustā viņu pēc atgriešanās Latvijā aizturēja KNAB, tur arī atrasti arī pierādījumi – pusmiljons eiro skaidrā naudā.

Saskaņā ar apsūdzību 2015. gada vasarā Igaunijā dzīvojošais miljonārs Oļegs Osinovskis Magonim nodevis 500 000 eiro lielu kukuli saistībā ar uzņēmuma “LDz ritošā sastāva servisa” daudzmiljonu iepirkumu – vecu dīzeļlokomotīvju iegādi no Osinovskim piederoša uzņēmuma “Skinest Rail”. Abi apsūdzētie vainu noliedza.

Osinovskis skaidroja, ka viņš kā privātpersona samaksāja Magonim komisiju par viņa privāto kontaktu izmantošanu “Krievijas Dzelzceļā”, lai atjaunotu līgumu starp Osinovska firmu un “Krievijas Dzelzceļu”.  Magonis ir precējies ar ”Krievijas dzelzceļa” vadītāja Vladimira Jakuņina meitu Anastasiju.

Izvērtējot argumentus, tiesa lēma par labu apsūdzētajiem, uzskatot, ka Magonis neko nav darījis, lai LDz pirktu lokomotīves no Osinovska.

“Uģi Magoni atzīt par nevainīgu, attaisnot, Oļegu Osinovskis atzīt par nevainīgu aun attaisnot apsūdzībā par kukuļa piedāvāšanu Uģim Magonim. Rokas pulksteņus, 5 dažādus, kā arī 80 070 eiro atgriezt likumiskajai īpašniecei Anastasijai Magonei,” norādīja Vidzemes rajona tiesas tiesnesis Kārlis Jansons.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lasi vēl – Tiesa: Nav pierādīts fakts, ka Magonis pats pieņēmis lēmumu par lokomotīvju iepirkšanu no Osinovska uzņēmuma

Tiesa atcēla aizliegumus vairākiem nekustamajiem īpašumiem Baltezerā, automašīnai “Mercedes Benz” CL500, kā arī nauda summai, kuras apjoms gan nebija skaidri saprotams.

Spriedums tiešsaistē krieviski iztulkots Osinovskim, tas izskaidrots abu apsūdzēto advokātiem un prokurorei. Pēc sēdes Magonis komentāros bija atturīgs.

Vaicāts, kā vērtē spriedumu, Magonis atbildēja: “Esmu teicis, ka līdz procesa beigām šo lietu nekomentēšu. Nāciet pēc procesa beigām, tad varam parunāt…Nekomentēšu. Protams, muļķīgi būtu teikt, ka esmu sarūgtināts.”

Prokuratūra sola iepazīties ar pilno spriedumu, un, visticamāk, to pārsūdzēt.

“Ņemot vērā, ka šis bija saīsinātais spriedums, kāda bija tiesas motivācija,  īsti nav redzams. Tiks lūgts sagatavot sagatavot pilnu spriedumu, tad varē runāt par to motivāciju, kādēļ tiesa pieņēmusi šādu nolēmumu,” norāda prokurore Evita Masule.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vaicāta, vai bijis pārsteigums, izdzirdot lēmumu, prokurore atbild: “Ņemot vērā, kā gāja tiesvedība, varētu teikt – gan jā, gan nē.”

Tiesnesis Jansons jau iepriekš nokļuvis mediju uzmanības lokā. Tiesnešu disciplinārkolēģija 2015. gadā tiesnesim Jansonam piemēroja rājienu, jo viņš, nenoskaidrojot objektīvu patiesību, attaisnoja kādreizējo Ādažu pašvaldības policisti, kura bija apsūdzēta par braukšanu alkohola reibumā. 2018.gada oktobrī Tiesnešu disciplinārkolēģija piemēroja piezīmi Jansonam par rupju nolaidību kādas citas lietas izskatīšanā, par viņu sniegts negatīvs novērtējums.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm