tv3.lv

Muižniece aicina LU anulēt goda biedra statusu Aivaram Lembergam

Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP) aicina Latvijas Universitāti (LU) anulēt piešķirto LU goda biedra statusu Ventspils domes deputātam Aivaram Lembergam (“Latvijai un Ventspilij”), liecina ministres ieraksts “Twitter”.

30. martā 12:01

Aicinājums tiek pamatots tiesībsargājošo iestāžu apsūdzībās un uzsāktos kriminālprocesos pret Ventspils domes deputātu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aivars Lembergs
Kādreizējais Ventspils domes priekšsēdētājs

“Kā zināms, ne pēc viena no šiem starptautiskajiem cilvēktiesību un Latvijas Republikas pamattiesību kritērijiem es neesmu vainīgs, t.i., tiesiski esmu nevainīgs. Bet, ja lemj politiski, tad politiskie lēmumi ne vienmēr pakļaujas pat visstingrākajai tiesību normai. Lai kā arī nebūtu, es arī turpmāk ar visaugstāko cieņu un mīlestību attiekšos pret manu Alma mater – Latvijas Universitāti.”

Iepriekš ziņots, ka LU Senātā izvērtusies diskusija, vai koruptīvos noziegumos apsūdzētajam Lembergam jāanulē LU goda biedra nosaukums.

Tā kā attiecīgais lēmumprojekts senātā nebija atbalstīts, tad Senāta priekšsēdētājs Kristaps Jaudzems lūdzis atcelt viņu no priekšsēdētāja amata.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņots arī, ka Lembergu pirmās instances tiesā 19 apsūdzības sadaļās atzina par vainīgu, bet 21 sadaļā attaisnoja. Lembergu atzina par vainīgu kukuļņemšanā, dokumentu viltošanā, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā, dienesta viltojumā, neatļautā dalībā mantiskos darījumos, kā arī nepatiesu ziņu norādīšanā deklarācijas. Savukārt attaisnots viņš tika dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā un valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu pārkāpšanā.

Pēc cietumā pavadīta aptuveni gada 2022. gada 25. februārī Lembergs tika atbrīvots no apcietinājuma pret 100 000 eiro drošības naudu.

Lemberga krimināllietu Rīgas apgabaltiesa apelācijas kārtībā turpinās izskatīt 5.aprīlī.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm