tv3.lv

“Mikrotīkls” līdzīpašnieku Talliju uzņem Latvijas pilsonībā

Saeima ceturtdien lēma ASV pilsoni, SIA “Mikrotīkls” līdzīpašnieku un valdes priekšsēdētāju Džonu Martinu Talliju uzņemt Latvijas pilsonībā.

2021. gada 21. janvārī 17:58

Tallijs Latvijas pilsonībā uzņemts ar īpašu likumu. Tā anotācijā skaidrots, ka Tallijs kopš 1995.gada uzturas Latvijā, šeit nodibināja ģimeni, pašreiz audzina dēlu, Latvijas pilsoni. Ir saņēmis Latvijā pastāvīgās uzturēšanās atļauju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tallijs ir izveidojis vienu no lielākajiem Latvijas telekomunikāciju iekārtu un aprīkojuma ražošanas uzņēmumiem SIA “Mikrotīkls”, kas savu produkciju eksportē uz daudzām pasaules valstīm. Līdztekus pamatdarbībai uzņēmums aktīvi iesaistās labdarībā, veicot apjomīgus ziedojumus Bērnu slimnīcas fondam, Latvijas Universitātei, Latvijas Tehniskajai Universitātei, citām Latvijas izglītības iestādēm, atzīmēts anotācijā.

Pētniecības, izglītības atbalsta un citos projektos uzņēmums pēdējos gados kopumā ir ziedojis vismaz piecus miljonus eiro. Tallijs arī sniedzis atbalstu Bērnu universitātes klīniskās slimnīcas Onkoloģijas nodaļai, izveidojis Bērnu onkoloģijas fondu. Par ieguldījumu mecenātismā un nopelniem Latvijas labā Tallijam 2017.gadā ir piešķirts Atzinības krusts un viņš iecelts par Atzinības krusta komandieri.

Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija politiski izšķīrusies un sagatavojusi šo likumprojektu par Tallija atzīšanu par Latvijas pilsoni, izvērtējot viņa individuālās situācijas apstākļus, darbības un pienesuma valstij un sabiedrībai nozīmīgumu, kā arī ņemot vērā apstākli, ka esošā normatīvā regulējumā neparedzētu gadījumu dēļ viņam rodas nepārvaramas grūtības iegūt Latvijas pilsonību, bet pilsonības iegūšana atbilst ne tikai Pilsonības likuma mērķiem, bet arī būtiskām valsts interesēm.

Ņemot vērā Tallija ieguldījumu Latvijas informācijas tehnoloģiju un tautsaimniecības attīstībā, viņa sniegto būtisko atbalstu Latvijas augstskolām un zinātnei, kultūras un labdarības projektiem, Latvijas tēla atpazīstamības popularizēšanai pasaulē, kā arī to apstākli, ka objektīvu iemeslu dēļ viņam rodas nepārvaramas grūtības nokārtot naturalizācijas pārbaudījumus un iegūt pilsonību naturalizācijas kārtībā, Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija atbalstīja viņa atzīšanu par Latvijas pilsoni ar speciālā likuma pieņemšanu, rosinot šādi rīkoties arī Saeimu.

Tallijs ir strādājis Latvijas IT nozarē kopš deviņdesmito gadu vidus. Viņš ir SIA “Latnet Serviss” līdzdibinātājs, kas bija viens no interneta pamatlicējiem Latvijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tallijs kopā ar savu biznesa partneri Arni Riekstiņu vairākus gadus pēc kārtas ieņem pirmo vietu Latvijā pelnošāko cilvēku sarakstā – gadā nopelnot vairākus miljonus eiro.

“Mikrotīkls” dibināts 1996.gadā un tā pamatkapitāls ir 2840 eiro. Uzņēmuma 2019.gada finanšu dati vēl nav publiskoti, bet 2018.gadā tā apgrozījums bija 258,711 miljoni eiro un peļņa – 73,349 miljoni eiro. “Mikrotīkls” vienādās daļās pieder Arnim Riekstiņam un Tullijam.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm