tv3.lv

Mēneša pirmā dekāde bijusi 4,5 grādus siltāka par normu

Novembra pirmo desmit diennakšu vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija +7,7 grādi jeb 4,5 grādi virs daudzu gadu vidējā rādītāja, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotie dati.

2020. gada 11. novembrī 10:54

Minimālā gaisa temperatūra bija -3,9 grādi 9. novembrī Madonā, savukārt visaugstāk termometra stabiņš pakāpās 3. novembrī Ventspilī, kur ar +15,1 grādu tika atkārtots novembra siltuma rekords pilsētā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valstī kopumā tika pārspēti 19 diennakts maksimālās gaisa temperatūras rekordi.

Nokrišņu daudzums novembra pirmajā dekādē valstī vidēji bija septiņi milimetri jeb 35% normas. Visvairāk nokrišņu – 16,5 milimetri – bija Ventspilī, bet mazākais lietus daudzums reģistrēts Jelgavas novērojumu stacijā, kur tas nepārsniedza 2,3 milimetrus.

Vidēji Latvijā bija 2,6 diennaktis ar nokrišņu daudzumu vismaz viens milimetrs. Visvairāk šādu diennakšu – sešas – bija Rucavā, savukārt Bauskā šādu diennakšu nebija.

Relatīvais gaisa mitrums novembra pirmajā dekādē bija vidēji 90% – no 84% Rīgā līdz 93% Alūksnē. Stiprākās vēja brāzmas – 20,7 metri sekundē – tika novērotas 5. novembrī Ventspilī.

Jau ziņots, ka oktobra vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija +9,8 grādi jeb 2,9 grādi virs normas. 2020. gada oktobris kļuva par otro siltāko meteoroloģisko novērojumu vēsturē, savukārt rudens pirmais mēnesis bija trešais siltākais septembris kopš 1924. gada, kad Latvijā sāka darboties vienots meteoroloģisko novērojumu tīkls.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm