tv3.lv

Meklē idejas Gaujas – Mazā Baltezera kanāla izmantošanai

Reiz šis kanāls tika būvēts kokmateriālu transportēšanai. Tagad, to atjaunojot, tā galvenais uzdevums ir iedzīvotājus glābt no plūdiem. Vairāk nekā trīs kilometrus garais kanāls sākas Gaujā un noslēdzas Mazajā Baltezerā.

“Vislielākās briesmas rada rudens pali vai arī pavasara ūdens pieaugums,” Zemkopības ministrijas nekustamo īpašumu valdes priekšsēdētājs Roberts Dilba norāda, ka uz kanāla ir atjaunotas slūžas, kas ļauj regulēt ūdens caurteci. Tādējādi atjaunotais kanāls no plūdiem glābj vairāk nekā 900 apkārtnes mājsaimniecību.

“Mēs esam nostiprinājuši Gaujas krastus, atjaunojuši regulatoru, līdz ar to mēs varam regulēt ūdens padevi uz Baltezera pusi un novērst plūdu risku no Gaujas puses,” skaidro Dilba.

1902. gadā būvētais kanāls koku pludināšanai tika izmantots vairāk nekā 50 gadu. Kanāls nodrošināja ne tikai darba vietas, bet arī savienoja Gauju caur vairākiem ezeriem ar Daugavu, tagad minētais ūdens ceļš ir atjaunots.

“Šeit ir potenciāls uzņēmējdarbībai, pakalpojumu sniedzējiem, nomām,” Ādažu pašvaldības priekšsēdētājs Māris Sprindžuks akcentē, ka pretplūdu kanālu noteikti jāizmanto krietni plašāku pakalpojumu sniegšanai. Pašvaldība aicina arhitektus un citus ekspertus iesūtīt savas idejas kanāla izmantošanai tūrisma un izklaides jomā.

“Skaidrs, ka ir jāsavāc šīs idejas – pat vistrakākās, un no tā visa var dzimt kāds grauds un praktiski soļi. Man nav ilūziju, ka to īstenosim viena vai divu gadu laikā, bet galvenais ir ideja,” saka Sprindžuks.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

SUP dēļiem, kanoe un citām airu laivām vai pat mazas iegrimes motorlaivām, neņemot vērā, ka kanāls ir aptuveni tikai metru dziļš, tas tomēr savieno Gauju un Daugavu, norāda Ādažu domē.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm