”Mazāk runāt, vairāk darīt!” Raimonds Pauls intervijā atminas atmodas laikus un runā par patriotismu

Latvijas svētku nedēļa ir laiks, kad varam padomāt, kas mums katram ir tas, kas visskaļāk stāsta Latvijas mīlestības stāstu. 18. novembrim tuvojoties, svarīgi apzināties savu patriotismu. To intervijā “900 sekundēs” lūdzām arī komponistam Maestro Raimondam Paulam.

Atskatoties uz deviņiem mēnešiem Ukrainas kara zīmē un atminoties savu bērnību ar Otro pasaules karu, Maestro sarunā uzsver – lai arī daļai pasaules iedzīvotāju varbūt liekas, ka karš nav nekas tāds, tā ir liela traģēdija. Karš ir noziegums, kuram pēc iespējas drīzāk jābeidzas. Un šausmu izbeigšana ir pašu cilvēku rokās. “To nedrīkst ilgi turpināt, un ceru, ka cilvēki paši nāks pie prāta un mēģinās kaut ko regulēt. Bet to gan var tikai tie, kuriem ir spēks, armija, zaldāti…” prāto Pauls.

Neapšaubāmi, Ukrainā par savu brīvību cīnās visīstākie savas valsts patrioti. Par Latvijas sabiedrības patriotiskumu komponists gan ir visai kritiski noskaņots, un, viņaprāt, tā veicināšanai skolās būtu jāatgriež militārā mācība. “Man mūzikas skolā padomju laikā bija militārā apmācība. Es uzskatu, ka arī tagad skolās tas būtu vajadzīgs. Tieši skolās, jo tās var kontrolēt. Ar pārējiem būs grūtāk, jo liela daļa jau tagad atsakās, nemaz nedomā iet dienēt. [Ieviešot Valsts obligāto aizsardzības dienestu] tur jau tāpat visi skries meklēt ārsta zīmi, mammas sūdzēsies par saviem dēliem,” teic Pauls.

Viņš atminas, ka Atmodas laikā daudzi ar degošu patriotismu sirdī teica: “Kaut plikām kājām, bet brīvi!” Tagad gan tas viss ir izčākstējis. Kāpēc? Atbildes Maestro nav.

Komponistam pašam savā darbā patriotisms ir savā ziņā vienkāršs – tā ir skaista, patriotiska dzeja. Un ja vēl izdodas uzrakstīt meldiņu, kas aiziet tautās, kuru cilvēki dzied koros, tas ir liels gandarījums.

Savukārt savā novēlējumā Latvijai tās 104. dzimšanas dienā Pauls ir īss un kodolīgs: “Mazāk runāt, vairāk darīt!”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm